Rize’de EĞİTİM BİR SEN tartışmasız liderliğe devam dedi

İlimizde eğitim çalışanları iş kolunda yetkili sendikayı belirleme çalışmaları kapsamında Rize il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde sendika sayıları tesbit mutabakat çalışmaları tamamlandı. 15 mayıs maaş bordroları esas alınarak yapılan mutabakat toplantılarında son olarak İl Milli Eğitim Şube müdürü Mehmet KİBAROĞLU başkanlığında, Rize’de örgütlü Sendika başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan yetkili sendika belirleme çalışması da sonuçlanarak tutanaklar imza altına alındı.

Rize’de EĞİTİM BİR SEN tartışmasız liderliğe devam dedi
Rize’de EĞİTİM BİR SEN tartışmasız liderliğe devam dedi Mustafa KALENDER

2018 yılında da Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) oldu. 2320 üye sayısına ulaşan Eğitim Bir-Sen’in en yakın takipçisi 1155 üye sayısıyla Türk Eğitim-Sen olurken, Milli Eğitimde geçen yılki 1127 fark bu yıl 1165’e yükseldi. Aynı şekilde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde 557 üye ile yetkiyi devam ettiren Eğitim Bir Sen 2’nolu şube de üye sayısını yükselti. Gerek Rize MEM ve gerekse RTEÜ’deki sendikalaşmaya bakıldığında Eğitim Bir Sen’in 26 yıldır emin adımlarla yürüttüğü sendikal mücadelede Rize’nin tüm ilçelerinde ve il genelinde tartışmasız lider olduğu görüldü.

Eğitim Bir Sen’den yapılan açıklamada İlimizde örgütlü diğer Eğitim sendikalarının tamamının üye sayısından daha fazla üyeye sahip olarak haklı bir gururu üyeleriyle ve kamuoyu ile paylaşan Eğitim Bir Sen’in, Yetkili sendika olma başarısının tüm üyelerinin başarısı olduğu vurgulandı. Bu başarının tek kişiye veya yönetim kurulu üyelerine mal edilemeyeceği belirtilen açıklamada. “Bu başarı yalnızca bizim değil tüm üyelerimizin başarısıdır. Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan tüm üyelerimize, yönetim kurulumuza, ilçe yönetim kurullarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. Rize’de Yetkili Eğitim sendikası denilince artık her noktada EĞİTİM BİR SEN var denilen açıklamada yetkili birimler de şöyle sıralandı;

Eğitim Bir-Sen Rize Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ; “Rekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile yola çıktığımız sendikal hak arama mücadelemizde 26. Yılın sonunda bakıyoruz ki artık rekabet edeceğimiz rakip diyeceğimiz hiçbir sendika kalmamış durumda. Artık tek rakibimiz yine kendimiz olarak hizmetlerimizi ve mücadelemizi bu zirveden yeni ufuklara doğru taşıyacağız. Kırmadan dökmeden inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyetimizin sesi olma yolunda sürdürdüğümüz mücadelemizi her dem daha ileriye götüreceğiz.1992’de kurulurken inancımız, söylemimiz ve eylemimiz ne ise 2018 ‘e geldiğimizde hedeften sapmadan aynı kararlılıkla ve samimiyetle mücadeleye devam ediyoruz. En büyük sermayemizin samimiyet olduğunun farkındayız. Başka sendikalar gibi çamur atmadan, yaptıklarımızla, eğitim çalışanlarına kazandırdıklarımızla kendimizi ifade ediyoruz. Kuruş değil duruş sendikacılığı yaparak inançlarımızla ve değerlerimizle birlikte milletimizden ve üyelerimizden aldığımız güç ve destekle büyümeye devam edeceğiz. Bu anlamda tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir Sen’li olmaya davet ediyoruz. Ben de üye olacaktım ama bana teklif etmediler, gelen olmadı, diyen hiçbir eğitim çalışanımız kalmasın. Biz tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir Sen çatısı altında görmekten, tüm çalışanların fikirlerini bu çatı altında paylaşmasından ve birlikte kazanımlara imza atmaktan onur duyarız. Bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir Sen’e üye olmaya davet ederken, bizi yetkide zirveye taşıyan tüm üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, İl-İlçe- genel merkez yönetim kurulu üyelerimize, Kadın Komisyonları yönetimimize ve aynı ufka bakarak umutla bu memleketin yücelmesinde, kadim medeniyetimizin yeniden inşasında, eğitimin ve eğitimcinin hak ettiği yeri almasındaki mücadelemizde, emeğini, gönlünü ve dualarını bizimle paylaşan aziz milletimize sonsuz şükranlarımızı arz ederiz.” İfadelerine yer verildi.

Biz de Yetkili olan Eğitim Bir Sen Rize 1 No’lu şube başkanı Seyfettin AFACANLAR ve 2 No’lu şube başkanı Mustafa TÜRÜT’ün şahsında Eğitim Bir Sen ve üyelerini tebrik ediyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler