Öğrencilere 'Hasta Hakları ve Sorumlulukları' anlatıldı

Rize’de eğitim-öğretim gören 3 bin 300 lise öğrencisine, 'Hasta Hakları ve Sorumlulukları' eğitimi verildi.

Öğrencilere 'Hasta Hakları ve Sorumlulukları' anlatıldı
Öğrencilere 'Hasta Hakları ve Sorumlulukları' anlatıldı Ali KALENDER

Rize’de, Lise düzeyindeki okullara İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları İl Koordinatörlüğünce “Hasta Hakları ve Sorumlulukları” eğitimleri düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Hasta Hakları il Koordinatörlüğü tarafından Hasta Hakları Uygulamaları Genelgesi kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan lise düzeyindeki okullara “Hasta Hakları ve Sorumlulukları” hakkında eğitimler düzenlendi. 

Öncelikle 12. Sınıf öğrencileri olmak üzere 11 ve 12. Sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde planlanan eğitimler öğretmen ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.  2017 yılının Ekim ayında başladığımız eğitimleri, 2018 Nisan ayında 3 bin 300 kişiye ulaşarak tamamlandı. Eğitimlerde hasta hakları ve sorumluluklarının yanı sıra sağlıkta şiddet konusunda da bilgilendirme yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Hastalarımız bizim baş tacımız. Onların memnuniyeti bizim için çok önemli. O yüzden Müdürlük olarak sunmuş olduğumuz sağlık hizmetlerinde azami ölçüde hasta haklarına riayet edilmesine özen gösteriyoruz. Hastaların haklarının yanı sıra sorumluluklarının da olduğunun bilinmesini istiyoruz. Özellikle günümüzde artan sağlıkta şiddetin ilimizde yaşanmaması, hastalarımızın hakları olduğu kadar sorumluluklarının da farkında olması açısından bu eğitimleri düzenledik. Hasta hak ve sorumlulukları konusunda farkındalığının hem bu güne hem de geleceğe yansıması hedeflediğimiz için bu konuda öncelikle okul çağındaki çocuklarımıza ulaşmayı uygun gördük. Değerli desteklerinden dolayı okul idarecilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

53habermerkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı