AGD Rize Şubesi'nden İsrail'i Protesto eylemi

Amerika’nın Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinlilere gerçek mermilerle ateş edip yüze yakın Filistinliyi şehit etmesi üzerine Rize’de Anadolu Gençlik Derneği protesto eylemi yaptı.

AGD Rize Şubesi'nden İsrail'i Protesto eylemi
AGD Rize Şubesi'nden İsrail'i Protesto eylemi Ali KALENDER

Tuzcuoğlu Memişağa Parkındaki İsrail’i protestosu eyleminde konuşan AGD Üniversite Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Demir bu gün şaban ayının son günü olduğunu ifade ederek, “Yarın ramazan ayının ilk günüdür. Böyle mübarek bir günde kana bulanmak Siyonist aklın vazgeçilmezi oldu. Bu gün işgalci İsrail Filistin’ de katliam yapıyor. Yüze yakın şehidimiz 2000 üzerinde yaralımız var. Seçildiği günden beri, aynen önceki ABD başkanları gibi, dünyanın baş belası olan Trump küstahlıklarına devam ediyor. Trump 7 ay önce ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağız demişti İşgalci Israil’ in sözde bağımsızlık ilanının 70. Yıldönümünde Müslüman kanı dökerek kutlama kararı almışlar. Şimdi bu şeytanı kararın gereğini yapıyorlar. ABD ve İsrail bu kararı göstere göstere uygulamaları karşılarında ciddi bir mukavemet göremedikleri içindir” dedi.

Demir açıklamasında, “Yedi ay önce dünyanın baş belası Trump, ABD Büyükelçiliğini Kudüs’ e taşıma kararını ilan ettiğinde başta Türkiye olmak üzere islam ülkelerindeki tüm hükümetler gerçekçi bir tepki ortaya koysalardı ABD ve İsrail böyle bir uygulamaya cesaret edemezdi. Ancak İslam ülkelerindeki hükümetler,  halkın tepkisini savuşturmak adına ekranlarda ABD ve İsrail’ e çıkışıp kapalı kapılar ardında her türlü işbirliğini yaparsa elbette Siyonizm bundan cesaret bulur. Kim ne derse desin İsrail bir terör örgütüdür ve bu topraklarda işgalcidir. ABD ile stratejik ortaklık yapanlar İsrail düşmanlığı tiyatrodur. İsrail ile mütemadiyen ticaret hacmini artıran hükümetlerin İsrail’ in küstahlıklarına katkı sunduğunu kim inkâr edebilir. Siyonist İsrail ile barış ve adalet kelimelerinin yanyana gelmesi mümkün değildir. İsrail sözden değil güçten anlar.

Bizim sözümüz, sitemimiz, serzenişimiz kendi geleceklerini İsrail ile iyi ilişkiler kurmakta gören herkesedir. İsrail bu topraklarda olduğu müddetçe bu topraklara barış gelmez. Müslüman idareciler İsrail ile ilişkiyi ikbal meselesi olarak gördükleri müddetçe zalimlere karşı tek bir adım atamazlar. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, eli ayağı parçalanmış çocuklar aşkına, kafası uçurulmuş, beyni dökülmüş çocuklar aşkına, gözlerindeki dehşetle yardım bekleyen çocuklar aşkına bu yanlıştan vaz geçin. Herkes biliyor telefon diplomasısıyla, lanet okumayla, kınamayla züllümler bitmiyor. İsrail yaptırımdan anlar, güçten anlar. Allah için yırtıp atın İsrail ile yapılan anlaşmaları. Korkmayın Allah aşkına cesur olun. Siz gereğini yapmazsanız bu milletin içerisinden İsrail’ e ve dünyanın tüm zalimlerine haddini bildirecek yiğitler çıkacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı