Çay Çarşısı Projesi bir an önce hayata geçirilmeli

Rize’nin çehresini değiştireceği iddiasıyla hazırlanan Çay Çarşısı projesinin bir an önce hayata geçirilebilmesi amacıyla girişimler devam ediyor.

Çay Çarşısı Projesi bir an önce hayata geçirilmeli
Çay Çarşısı Projesi bir an önce hayata geçirilmeli Ali KALENDER

eçtiğimiz hafta Kalkınma Bakanı Lütfİ Elvan’a Çarşı Projesi’nin içeriği ile ilgili sunum hazırlayarak projenin önemini anlatan Rize Ticaret Borsası (RTB) Başkanı Mehmet Erdoğan, bu kez de projenin hızlandırılması için Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir ile görüştü.

Rize’nin en önemli projelerinden biri olarak değerlendirilen projenin hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmaların anlatıldığı toplantıya, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdür Vekili Ömer Bilen, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Daire Başkanı Nuri Barış Tartıcı, DOKA Rize Yatırım Ofis Koordinatörü Dr. Fatih Özdemir,  Rize Ticaret Borsası Genel Koordinatörü Hasan Önder, Hakan Avcı ve Zafer Topçu katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan RTB Başkanı Mehmet Erdoğan, "Borsamızın ilimize kazandırmayı amaçladığı Çay Çarşısı, çayın memleketi Rize'de tüketici grupları, gıda toptancıları, yerli/yabancı turistler, organizasyon işletmeleri ve bölge halkının kullanımına sunulacak sosyal bir yaşam alanı olacaktır. Çay Çarşısı çay ile ilgili bütün ürün gruplarına, sektörel markaları ve yöresel ürünleri bir araya toplayarak toplu olarak tüketicilerin beğenisine sunacaktır. Çayın ve çay üreticilerinin tanıtımına hizmet etmek ve bu kapsamda farklı alanlarda elde edilen gelirleri artırmayı hedefleyen Çay Çarşısı projemiz alanında belirlenen amaca hizmet etmesi amacıyla Toplantı Salonu, Misafirhane, Deneme Numune Satış Ünitesi, Çay Müzesi, Çay Evi, 3D Çay Sineması ve Sosyal Alanlardan oluşacaktır."dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI