Öğrenciler Teknoloji Bağımlılığına karşı uyarıldı

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından öğrencilere ‘Teknoloji Bağımlılığı’ konusunda eğitim verildi.

Öğrenciler Teknoloji Bağımlılığına karşı uyarıldı
Öğrenciler Teknoloji Bağımlılığına karşı uyarıldı Ali KALENDER

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu Tenzile Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu ve Özel Bilge Ortaokulu öğrencilerine çağımızın en önemli sağlık ve sosyal sorunu olan “Teknoloji Bağımlılığı” konusunda eğitimler verildi.

Bilim ve teknoloji her geçen gün hayatı kolaylaştırdığı gibi teknoloji ve internet amacına uygun kullanılmadığı ve güvenlik önemleri yeterince alınmadığı durumlarda hem gençler hem de ebeveynleri olumsuz etkileyebilmektedir.

Son yıllarda ülkemizde neredeyse her çocuğun internet kullanıcısı olduğu ve ailelerin çocuklar üzerinde kontrolünü giderek kaybettiğini göz önünde bulunduracak olursak, hem çocukların hem de ailelerin sanal ortamda güvenli olmadıklarını ve uzun süreli internet kullanımının bağımlılık geliştirebileceğini biliyoruz.

Ülkemizde ve dünyada çok ciddi bir sağlık sorunu olan madde bağımlılığı kadar teknoloji ve internet bağımlılığı da günümüzde giderek artan ve tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Bizler de koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri kapsamında her yıl eğitim ve seminer faaliyetleri düzenleyerek internet ve teknoloji bağımlılığı konusuna önem vermekteyiz.

Bağımlılıkların her türlüsünün kötü olduğu ancak “bağımlılık ile bağlılığın” birbirine karıştırılmaması gerektiği, aile ve sosyal çevre ile oluşan “bağlılığın” gençlerin ruhsal ve sosyal gelişiminde önemli bir yere sahip olduğu unutulmamalıdı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı