Güneysu'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Güneysu Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” düzenlendi.

Güneysu'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıldı
Güneysu'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıldı Ali KALENDER

Düzenlenen etkinlik; İlçe Kaymakamı Sayın Davut Düzgün, Belediye Başkanı Halil Turan, İlçe Emniyet Amiri Kemal Karatay, İlçe Jandarma Komutanı Osman Salih İnce, kamu kurum kuruluş personelleri, Toplum Sağlığı Merkezi personelleri ve halkın katılımıyla gerçekleşti.

İl Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; "Obezite ile mücadele gerçekte pek çok hastalıkla mücadele demektir. Obezite, kalp-damar hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, bazı kanser türleri, solunum sistemi hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları gibi pek çok sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlamakta, hayat kalitesi ve süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple obezite ile mücadele etmek ülkemizin geleceği için son derece önemlidir.

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri ile fiziksel aktivitenin öneminin vurgulanması, toplumsal bilinç oluşturulması, günlük hayata fiziksel aktiviteyi yerleştirme hedefine ulaşılması amaçlanmaktadır. Düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık, güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanı sıra günümüz hastalıkları olarak kabul edilen kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir. Bu nedenle yetişkinlerin haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapması önerilmektedir. 5-17 yaş grubu için ise kardiovasküler hastalıklar, diyabet, obezitenin önlenmesi, sağlıklı bir kas-iskelet sistemi gelişimi, anksiyete ve depresyon riskinin azaltılmasının sağlanmasında günde en az 60 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılması gerekmektedir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI