Trabzonspor, Şampiyon Çaykur Rizespor'u ziyaret etti

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Çaykur Rizespor Tesislerine gelerek Başkan Hasan Kemal Yardımcı ve Yönetimi ile görüştü.

Trabzonspor, Şampiyon Çaykur Rizespor'u ziyaret etti
Trabzonspor, Şampiyon Çaykur Rizespor'u ziyaret etti Ali KALENDER

Hafta içi Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı’nın, "Trabzonspor'a kapımız açık. Konuşacağımız mevzular var. Çözülmeyecek hiçbir şey yok."Açıklamasının ardından Trabzonspor Kulübü de resmi internet sayfasından Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun, “Eski günlerdeki dostluk ilişkilerinin temelini yeniden atacağını inanarak, güzide kulübümüzün şampiyon olarak Süper Lig’e dönüşünü kutlayacağız”şeklindeki açıklamasına yer vererek, Ağaoğlu’nun Rizespor’u ziyaret edeceğini duyurmuştu.

Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesislerinde basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret öncesinde tesis etrafında güvenlik önlemleri alındı. Karayolu ile tesislere gelen Trabzonspor yöneticilerine Rize’nin girişinden tesislere kadar çevik kuvvet ekipleri eşlik etti.

KONUŞULMASI GEREKENLERİ KONUŞTUK

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada gerçekleştirilen buluşmanın bir fair-play başlangıcı olmasını istediklerini dile getiren Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı “Değerli Trabzonspor başkanı ve yönetim kurulu bizi şampiyonluğumuzu kutlamak için tebrik ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ettik. Konuşulması gerekenleri içeride kısmen konuştuk. Fazla detaya girmedik kendi içimizde dertleştik sohbetini yaptık. Mesajlarımızı birbirimize verdik. Dolayısıyla bugün ki buluşmayı bir fair-play olarak, bir başlangıç olarak görülmesini istiyoruz. Bu samimiyetin, dertleşmenin, muhabbetin ileride sıkıntılara mahal vermeyecek şekilde olabilecek sıkıntıları erkenden teşhis etme, çaresine bakma adına olumlu olduğunu düşünüyorum. Ben Türk futboluna Fair-play adına iyi bir iş yaptığımızı düşünerek kendilerine tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SPOR ÜZERİNDEN İLİ ŞEHRİN ARASI AÇILMAMALI

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ise temel felsefesi dostluk olan spordan dolayı gerginliğin oluşmasını kabul edemeyeceklerini dile getirerek “Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile birlikte Rizespor kulübümüzün şampiyonluğunu kutlamak için, sayın başkanımızı ve yönetim kurulunu tebrik etmek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Futbolun tarihi ve iki kentin geçmişine baktığımızda futboldaki iş birliğinin ötesinde ticarette olsun, kültürde olsun, sanatta olsun her zaman omuz omuza mücadele etmiş, birbirine destek olmuş iki şehrin arasını aslında felsefesi dostluk, barış ve kardeşlik olan spor yüzünden gerilmesi hiçbir şekilde kabul edilemezdi. Biz sayın başkanımıza da bunu arz ettik. Gurbette bize baktıkları zaman bizi Karadenizli diye nitelendirirler. Trabzonlu, Rizeli, Hopalı, Artvinli demezler, Karadenizli derler. Biz bu toprakların, bu coğrafyanın insanıyız. Gurbette yıllarca birbirimize destek olarak yaşamışken, sporun üzerinden iki şehrin arasının açılması asla ve asla kabul edilemez” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı