Rize'de Kur'an Kursu öğrencileri için Çocuk Şenliği

Rize Müftülüğü bünyesinde hizmet veren 4-6 Yaş kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, “Çocuk Şenliği” programında bir araya gelerek doyasıya eğlendi.

Rize'de Kur'an Kursu öğrencileri için Çocuk Şenliği
Rize'de Kur'an Kursu öğrencileri için Çocuk Şenliği Ali KALENDER

Rize Valiliği önünde gerçekleştirilen şenliğe il merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an kurslarının 4-6 yaş bölümlerinde eğitim gören yaklaşık bin öğrenci katıldı.

Minik öğrencileri motive etmek, yılın yorgunluğunu atmak, tanışma, kaynaşma ve onları eğlendirmek maksadıyla düzenlenen program, Sahil Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin Kur’an tilavetiyle başladı.

Programda konuşan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, “Doğrusu güzel şeyler oluyor. Çocuklarımıza hak ettiği değeri vermeye çalışıyoruz. Ailelerimizin istediği bir eğitim düzeni oluşturuldu ve ciddi anlamda Rize’den doğan bu ışık bütün ülkemize yayılıyor. Çocuklarımız ‘4-6 yaş grubu ana okulu’ çerçevesinde güzel bir eğitim imkanına kavuşmuş oldular. Okullarımız hızla çoğalıyor. Alt yapı yükseliyor. Her şey inşallah çocuklarımız için çok daha iyi olacak. Katkısı olan, emeği geçen çok değerli hocalarımıza, öğrenci velilerine, idarecilere teşekkür ediyor, çocuklarımıza hayırlı, uğurlu gelecekler diliyorum” dedi.

Programda, minikler ellerindeki uçan balonları gökyüzüne bırakırken, İl Müftüsü İsmail Yalçın, miniklerin geleceği için dua etti. 

Türk bayraklarıyla poz veren minikler, palyaço ve maskotlar eşliğinde hem eğlendi hem de öğrenerek bilgi sahibi oldular. Gün boyu şişme oyun parkurlarında oynayan minik öğrenciler doyasıya eğlenmenin mutluluğunu yaşadılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ