Rize’nin Yıldız Hentbol Takımları Türkiye Finallerinde

20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Yeni Şehir Spor Salonu ile Güneysu Spor Salonlarında oynanan müsabakalar sonunda Guruplarında birinci olan Rize Kız-Erkek takımı Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı.

Rize’nin Yıldız Hentbol Takımları Türkiye Finallerinde
Rize’nin Yıldız Hentbol Takımları Türkiye Finallerinde Ali KALENDER

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında Sporun tabana yaygınlaştırılması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst guruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşların sporun gelişimi için iş birliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızla Ligi ( ANALİG) 2017-2018 sezonu Hentbol Türkiye Yarı Final müsabakaları 18 ilden 500’e yakın sporcunun katılımı ile Rize ‘de sona erdi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “ Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Türkiye Yarı Finalleri müsabakalarında 18 ilden 500’e yakın sporcumuzu ilimizde misafir ettik. Ev sahipliğini yaptığımız bu güzel turnuvada Rize ilimizin Kız ve Erkek Hentbol takımlarının Türkiye finallerine hak kazanmalarından dolayı antrenör ve sporcularımızı tebrik ediyorum. Talkımlarımıza Türkiye finallerinde başarılar diliyorum “ dedi.

Rize hentbol takımlarının katılacağı Anadolu Yıldızlar Ligi Final müsabakaları 10-15 Mayıs 2018 tarihlerine Denizli ilinde yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ