RİZE 1. MİNİ DÜNYA FUTBOL TURNUVASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde öğrenim gören Uluslararası Öğrencilerin katıldığı, Rize 1. Mini Dünya Futbol Turnuvası büyük bir mücadele içerisinde renkli görüntülerin yer aldığı karşılaşmalarla sona erdi.

RİZE 1. MİNİ DÜNYA FUTBOL TURNUVASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
RİZE 1. MİNİ DÜNYA FUTBOL TURNUVASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU Ali KALENDER

Turnuvaya 8 Takımdan 72 Uluslararası öğrenci iştirak etti. 21 Nisan Cumartesi günü başlayan Turnuvanın açılışını ve başlama vuruşunu Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN yaptı.

Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Yemen, Suriye, Endonezya, Afrika ve Asya karmalarından oluşan turnuva üç gün sürdü. Turnuva oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Finalde Suriye takımıyla karşılaşan Azerbaycan takımı karşılaşmayı 5-4 kazanarak şampiyon oldu. Turnuvada Suriye takımı ikinci olurken üçüncülük karşılaşmasını Endonezya takımıyla yapan Yemen takımı üçüncülükte kaldı. Finalde karşılan Suriye ve Azerbaycan takımlarına Finale yakışan bir karşılaşma yaptıkları için teşekkür etti. Ayrıca Turnuvaya sonuna kadar destek veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a ve Sponsorluğunu üstlenen ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne teşekkürlerini ifade etti.

Rize’de ilki gerçekleştirilen turnuvaya ilginin bir hayli yüksek olduğu ve turnuvaya katılan takımların günler öncesi hazırlık karşılaşması yaptıkları belirtildi. Karşılaşmaları seyretmeye gelenlerin seyircilerin organizasyonu beğendikleri gözlemlendi.

Turnuvanın en centilmen Takımı Endonezya seçilirken, 11 golle Azerbaycan takımından Yunus gol kralı olarak belirlendi. Turnuvanı kupa ve hediye töreni 5-6 Mayısta yapılacak 11 Uluslararası Öğrenci Bulunmasında takımlara takdim edileceği belirtildi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı