SEVGİ ENGEL TANIMAZ

Rize Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Merkezinde “Okulumun Kardeş Camisi” Etkinliği Düzenlendi.

SEVGİ ENGEL TANIMAZ
SEVGİ ENGEL TANIMAZ Ali KALENDER

Özel Eğitim Merkezi ile kardeş cami olan Güneysu Şükrü Elmas Topçuoğlu Camii arasında düzenlenen ortak etkinlikle otizmli çocuklar cuma namazına gelerek, namaz bitiminde cami cemaatine tatlı ikramında bulundular. Özel Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan ÇİÇEKLİ’nin organize ettiği etkinlikte son derece renkli görüntüler oluştu. Vatandaşların otizmli çocuklarla özel olarak ilgilendiği etkinlikte eğitimde sevginin ne kadar güçlü olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Yapılan etkinliğe katılarak destek olmaya çalışan RİDEF Rize İl Temsilcisi ve RİSEDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent AKBULUT, yapmış olduğu açıklamada; Rize İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve RİSEDER Eğitim Derneği arasında imzalanan üçlü protokol kapsamında il genelinde yürütülen “Okulumun Kardeş Camisi” etkinliklerinin her geçen gün daha fazla artarak devam ettiğini belirtti.

AKBULUT etkinlikte emeği geçen Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Merkezi personeline, öğretmenleri, idarecilerine, Okul Müdürü Ramazan ÇİÇEKLİ Beyefendiye ve Güneysu Şükrü Elmas Topçuoğlu Camii İmam Hatibi Sayın Yusuf KAYHAN Hocamıza böylesine güzel bir etkinliğe vesile oldukları için teşekkür ettiğini belirtti.

Etkinlik öncesinde RİSEDER Eğitim Derneği olarak Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Merkezi ziyaret edilerek, çocuklara dernek yetkililerince ikramda bulunuldu. Ardından birlikte Cuma namazı kılınarak, namaz sonrasında cami cemaatine tatlı ikramında bulunuldu. Son olarak Güneysu Şükrü Elmas Topçuoğlu Camii İmam Hatibi Sayın Yusuf KAYHAN Hocamız çocuklara camiyi gezdirerek, cami ile ilgili bilgiler verdi. Çocuklar için son derece eğlenceli ve verimli geçen etkinlik vatandaşlarımızın da yoğun desteğini aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ