BAŞKAN KASAP TAŞLIK MAHALLESİ’NDEKİ YOL YAPIMINI İNCELEDİ

Rize Belediyesi tarafından Taşlık mahallesinde vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak adına özellikle mahallenin yüksek kesimlerinin sahil kesimi ile bağlantısını kolaylaştıracak yol yapım çalışmaları devam ediyor.

BAŞKAN KASAP TAŞLIK MAHALLESİ’NDEKİ YOL YAPIMINI İNCELEDİ
BAŞKAN KASAP TAŞLIK MAHALLESİ’NDEKİ YOL YAPIMINI İNCELEDİ Ali KALENDER

Tamamlandığında 1 buçuk kilometre uzunluğunda olacak ve sahil kesiminde yaşayan nüfusun yüksek kesime erişmesini kolaylaştıracak olan projeyi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap inceledi.

Yardımcıları Saffet Kopuz ve Coşkun Yeğen ile birlikte Taşlık mahallesinde yapımı devam eden yolda incelemelerde bulunan Başkan Kasap, bütün mahallelerde yeni yol açma ve var olan yolları iyileştirme çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Başkan Kasap, “Başlatmış olduğumuz bu yol çalışması, mahallenin iç ve yüksek kesimiyle sahilin ulaşımını kısaltıyor. Var olan yola göre daha kullanışlı bir ortam meydana getiriyor. Burada bulunan arazilerin de daha kullanılabilir olmasını sağlıyor. Yol medeniyettir. Böyle bir çalışmaya vesile olduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz” dedi.

Taşlık Mahallesi muhtarı Hayri Parlak yolun 150 yıldan bu yana yapımının hayal edildiğini belirtti. Muhtar Parlak, mahallelerinin dar bir alanda olduğunu yapılan yeni bağlantı yolları sayesinde iç kesimlerle olan bağlantılarının arttığını ve nüfusun yeni yayılma alanları bulacağını ifade etti.

Muhtar Parlak Belediye Başkanı Kasap’a, yardımcılarına ve ekibine göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkürlerini sundu.

Yol inşasının incelenmesinin ardından Başkan Kasap, mahalle sakinlerini ziyaret etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı