RTEÜ İle Eszterhazy Karoly Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversi ile Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi arasında akademik ve eğitim işbirliği protokolü imzalandı

RTEÜ İle Eszterhazy Karoly Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı
RTEÜ İle Eszterhazy Karoly Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Ali KALENDER

Üniversite kampüs gezisinden sonra Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kalman LIPTAI, RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, Genel Sekreter Yardımcısı Cehri HUT, Üniversite Personel Daire Başkanı Halil VELİOĞLU,  Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yakup GÜL, RTEÜ Basın-Yayın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Taner EROL ve Adalet Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Hasan ÖRÜCÜ katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, konuk heyeti Üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek işbirliğinin kalıcı olmasını ve ortak proje, konferans, sempozyumlarda işbirliği, ortak fakültelerimizle Avrupa Birliği projelerinde beraber çalışmayı arzu ettiklerini belirtti.

Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kalman LIPTAI ise kendilerine Rize’yi tanıtan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile ortak işbirliği yapılmasında büyük katkısı olan başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere misafirperverliğinden dolayı üniversite yönetimine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kalman LIPTAI ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, iki üniversite arasında yükseköğretim ve araştırma alanındaki ortaklığı geliştirmek, daha fazla akademik işbirliği gerçekleştirmek amacıyla üç yıllık protokol imzaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI