BAŞKAN KASAP'IN “TURİZM HAFTASI” KUTLAMA MESAJI

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap Turizm haftasını bir mesajla kutladı

BAŞKAN KASAP'IN “TURİZM HAFTASI” KUTLAMA MESAJI
BAŞKAN KASAP'IN “TURİZM HAFTASI” KUTLAMA MESAJI Ali KALENDER

“İnsanların birbirlerini tanıma ve anlamalarına aracılık eden, insanları birbirine kaynaştıran ve böylelikle evrensel barışa da büyük katkı sağlayan turizm; aynı zamanda ülkeler ve toplumlar için yeni ve büyük bir gelir kaynağı da oluşturmaktadır.

Belediyemizce kentin tüm dinamikleri ile birlikte; muhteşem doğal zenginliğe, yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan tarihi ve kültürel bir mirasa sahip olduğu zenginlikleri ekonomik değere dönüştürerek dünya çapında bir turizm markası olmak amacıyla doğaya ve çevreye duyarlı bir anlayışla sürdürülebilir bir turizm politikası uyguluyoruz.

Bu amaçla hükümetimiz başta olmak üzere yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve sektör temsilcilerimizle birlikte ilimizin turizm gelir payına katkı sağlayacak yatırımları hayata geçiriyoruz. Aynı zamanda hem ilimizde düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinlikler ile hem de ülkemizde ve dünyada yapılan fuar ve organizasyonlar ile Rize’mizin tanıtımını gerçekleştiriyoruz.

Zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkân sağlayan, bir yeryüzü cenneti olan Rize’de; turizm bilincini geliştirmek amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası’nın turizm alanında edindiğimiz yerin sağlamlaştırılmasına ve daha ileriye götürülmesine katkı sağlamasını diliyorum.“

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ