AFRİN’E MORAL MEKTUBU

AK Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Sema YAĞCITEKİN Başkanlığında Gönüllüler ve İlçe Başkanlarının Katılımıyla Afrin Operasyonuna Katılan Kilis’teki Sınır Birlikleri Ziyaret Edildi.

AFRİN’E MORAL MEKTUBU
AFRİN’E MORAL MEKTUBU Ali KALENDER

AK Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Sema YAĞCITEKİN Başkanlığında Gönüllüler ve İlçe Başkanlarının Katılımıyla Afrin Operasyonuna Katılan Kilis’teki Sınır Birlikleri Ziyaret Edilerek; ilimiz öğrencileri tarafından askerlerimize yönelik yazılmış olan duygu dolu mektupla askerlerimize dağıtıldı.

Yaşları küçük olmasına rağmen duyguları büyük olan çocukların yazmış olduğu ifadeler Mehmetçiğimizi gururlandırdı. Okunan bir mektupta yer alan; Fatih Sultan Mehmet’in “Türk Olmak Zordur, Çünkü Dünya İle Savaşırsın. Türk Olmamak Daha Zordur; Çünkü Bir Türk İle Savaşırsın.” İfadeleri öğrencilerimizin gurur duyulacak desteğini Rize’den Afrin’de mücadele eden askerlerimize duyurdu.

İl Kadın Kolları Başkanı Sema YAĞCITEKİN yapmış olduğu açıklamada; Rize’den Kilis’e giderken çocuklarımızın duygularını ifade eden birkaç mektup getirmek için sivil toplum kuruluşları aracılığıyla iki gün süren kısa bir mektup çalışması yaptıklarını; öğrenci kardeşlerimizin askerimize yönelik inanılmaz desteğiyle sadece iki gün içinde, üç binin üzerinde mektup geldiğini belirtti. YAĞCITEKİN ilkokul birinci sınıftan lise öğrencilerine kadar her kademeden gelen mektupların bizleri olduğu gibi askerlerimizde duygulandırdığını belirtti.

Böylesine önemli bir ziyaretin Miraç Kandilimize denk gelmesinin de ayrı bir yeri olduğunu belirten YAĞCITEKİN; Milli Mücadele Döneminde olduğu gibi bugünde kadınlarımızın askerimizin yanında olduğunu ve gerekirse cephede savaşmaya da hazır olduklarını belirtti. Mektupları toplanmasında emeği geçen Rize Eğitim Birsen Şube Başkanı Sayın Seyfettin AFACANLAR’a ve RİSEDER ( Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneği) Başkanı Sayın Bülent AKBULUT’a teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı