PARKOMAT BORCUNUZU İNTERNETTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Rize’de özellikle ikinci el araç alım satım sonrası mevcut plaka üzerinde bulunan bilinmeyen parkomat borcu aracın plakasından sorgulanabilecek.

PARKOMAT BORCUNUZU İNTERNETTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ
PARKOMAT BORCUNUZU İNTERNETTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ Ali KALENDER

Rize Belediyesi tarafından şehir içerisinde caddelerde uygulanmakta olan Parkomat hizmeti ile araçlara yazılan park ücretlerini ödemeyen vatandaşlar artık plakaları üzerinde bulunan park ücreti borcunu Rize Belediyesinin resmi web sayfasından öğrenebilecekler.

Parkomat uygulaması olan bazı illerde kullanılan yazılım sayesinde, özel firmayla yapılan anlaşma çerçevesinde yurt genelinde var olan uygulama Rize Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından belediye resmi internet sitesi üzerinden ilimizde kullanıma açıldı. Uygulamanın kullanımı oldukça basit olduğu gibi, vatandaşın yapması gereken işlem sadece şu şekilde; www.rize.bel.tr adresinden Rize Belediyesi resmi web sayfasına giren her vatandaş, ana sayfada bulunan “Hizmetlerimiz” kısmına tıklayarak içerisinde yer alan “Park Borcu Sorgulama” kısmından bulundukları şehrin ismini seçerek araç plakalarına yansıyan borçları öğrenebilirler.

Uygulama sayesinde unutulan veya bilinçli bir şekilde göz ardı edilen parkomat borçları gün yüzüne çıkmış olacak ve araç satışları sonrası yaşanan sorunlarında önüne geçilmiş olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI