Rize’li Judocular Başarıları ile Göz Dolduruyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü 2017-2018 Okul Sporları Faaliyet programı çerçevesinde 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Çorum ilinde yapılan Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasından Rize’li judocular 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile döndüler.

Rize’li Judocular Başarıları ile Göz Dolduruyor
Rize’li Judocular Başarıları ile Göz Dolduruyor Ali KALENDER

50 ilden 300 sporcunun katıldığı şampiyonada Rize’li Judoculardan Rize Mehmet Akif Ersoy O.Okulu öğrencilerinden Ayşenur Karadağ 52kg.Türkiye 2.nincisi, +63kg Rümeysa Koto Türkiye 2.incisi, Merkez Atatürk O.Okulu öğrencilerinden Rojda Çiçek 36kg.da Denizciler O.Okulundan Azmi Kocabey 46kg. da Özel Bilge Orta Okulundan Ravza Öksüz 57 Kg.da Türkiye 3.sü olarak madalya almaya hak kazandılar.

Rize Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “2017-2018 Okul Sporları Faaliyet programı çerçevesinde 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Çorum ilinde yapılan Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasında ilimizi başarı ile temsil eden judocu sporcu öğrencilerimizi, emeği geçen Antrenörlerimizi ve Okul idaricilerimizi tebrik ediyorum. İlimizde Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordineli çalışmalarının sonuçlarını bu güzel başarılarla alamaya başladık. İlimizde yapılan spor tesisi yatırımları ile sporda büyük bir sıçrama gerçekleşiyor inşallah ilimizden ülkemizi temsil edecek başarılı sporcuları Türk sporuna kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı