DÜNYA SU GÜNÜ PANELİ DÜZENLENDİ

Rize Belediye Plan Proje Müdürlüğü tarafından organize edilen “Dünya Su Günü” Paneli İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

DÜNYA SU GÜNÜ PANELİ DÜZENLENDİ
DÜNYA SU GÜNÜ PANELİ DÜZENLENDİ Ali KALENDER
Panel başlamadan önce “Damladan Deryaya” konulu resim sergisi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Lütfi Akça ve misafirler tarafından gezildi.
Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Lütfi Akça modöratörlüğünde başlayan panel, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ertuğrul Ağırbaş, Doç. Dr. Ali Kumaş, Öğretim Üyesi Dr. Ali Güvenoğlu ve Sualtı Görüntüleme Yönetmeni –Belgesel Yapımcısı Tahsin Ceylan’ın sunumlarıyla devam etti.
Panelin açılış konuşmasını yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap şunları ifade etti:
“İnsan ve tabiat hayatının temelini oluşturan su, tarih boyunca sahip olduğumuz en değerli yaşam kaynağımızdır. Su, o kadar önemli bir nimettir ki, toplum ve medeniyetlere yön veren bir unsur olma özelliğini taşımaktadır. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammet (sav), bir Hadis-i Şerif’inde biz insanoğluna “Akan suyun kenarında olsan dahi suyu israf etme!” diye buyurmuştur.  Suyu layıkıyla kullanmak insani, vicdani ve her şeyden önemlisi vatani sorumluluğumuzun başında gelmektedir.”
Yağmurun çaya dönüştüğü bir şehirde yaşadığımızı ifade eden Belediye Başkanı Kasap, su kaynaklarımızın korunmasına, suyumuzun bilinçli ve duyarlı kullanılmasına dikkat etmemiz gerektiğine vurgu yaptı.
Panel sonunda Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Lütfi Akça’ya  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ertuğrul Ağırbaş’a, Doç. Dr. Ali Kumaş’a, Öğretim Üyesi Dr. Ali Güvenoğlu’na ve Sualtı Görüntüleme Yönetmeni –Belgesil Yapımcısı Tahsin Ceylan’a plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…