VATAN SEVGİSİ VE İNANCINI ‘97’ YILDIR CANLI TUTAN MARŞ…

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 97. Yıldönümünde Kültür Merkezinde düzenlenen programa katıldı. Programa Rize Valisi Erdoğan Bektaş’da katıldı.

VATAN SEVGİSİ VE İNANCINI ‘97’ YILDIR CANLI TUTAN MARŞ…
VATAN SEVGİSİ VE İNANCINI ‘97’ YILDIR CANLI TUTAN MARŞ… Ali KALENDER

Fatih Anadolu Lisesinin İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlediği program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Selamlama ve Günün anlam ve öneminin yapıldığı konuşmaların ardından şiir kompozisyon ve resim dalında ödül alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Belediye Başkanı Kasap, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelesinin Tüm kahramanlarını şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Programa; İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin canlandırdığı tiyatral gösteri ve okul korosunun Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un bestelendiği şiirlerini okuyarak, program öğrencilerin İstiklal Marşımızı okumasıyla sona erdirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ