İktidarın erken değil, baskın seçim hazırlığı var

Saadet Partisi GİK Üyesi Mustafa Kaya, iktidarın erken değil, baskın seçim hazırlığında olduğunu öne sürdü. Kaya, Saadet Partisinin kendi adayı ile Cumhurbaşkanlığı seçimine gireceğini söyledi.

İktidarın erken değil, baskın seçim hazırlığı var
İktidarın erken değil, baskın seçim hazırlığı var Ali KALENDER

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen GİK Üyesi Mustafa Kaya, ülke gündemini değerlendirdi.

İl Başkanı Muhammet Kaçar ve GİK Üyesi Hasan Uzun’la birlikte gazetecilerin karşısına geçen Kaya, parti olarak 81 ilde sahaya indiklerini söyledi.

Kaya açıklamasında, “Genel merkezimizde yönetici konumunda olanlar Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak çeşitli temaslarda bulunuyoruz, ülkemizde yaşanan sıkıntıları anlatıyoruz.. Afrin de şu an ülke olarak bir operasyonun içindeyiz. Bu operasyon bir an önce başarıyla tamamlanmasını istiyoruz” dedi.

Kaya, "Büyük Ortadoğu projesini (BOP), Arap baharını iyi tahlil etmeden yaşanan sıkıntıların üstünden gelemeyiz. Ülkemizin Suriye ile 911 km lik bir sınırı var. Bu sınır boyuna terörün nasıl yerleştiğini masaya yatırmadan bu sorunun üstünden gelemeyiz. Böyle bir ortamda ülkemizde kamplaşmanın devam etmesi ülkemiz güvenliği için sakıncalı bir durumdur” dedi.

Kaya, Türkiye’nin en önemli sorununun kamplaşma olduğunu, hukuka güvenin zedelendiğini, ayrıca yolsuzluk ve usulsüzlüklerin mutlaka giderilmesi gereken sorunlar olduğunu söyledi.

Amaç Anadolu’yu boşalttırmak

Saadet Partisi GİK Üyesi Mustafa Kaya Türkiye’de özelleştirmenin son surat devam ettiğini ifade ederek, “Türkiye’de bütün KİT’ ler bu hükümet döneminde satıldı. Şimdi sıra şeker fabrikalarına geldi. Şeker fabrikalarının satılması AB’ nin mastır kriterlerine göre yapılan bir girişimdir. AB istedi diye şeker fabrikaları satılığa çıkartıldı Tarımda kendi kendine yeter bir ülke iken her şeyi ithal eder hale nasıl geldik. Bu durum Anadolu’nun boşaltılma planıdır. Ülkemiz tarımsal açıdan işgal etme programı uygulanıyor. Şeker fabrikalarını satılığa çıkarmadan önce THY,  ÇAYKUR’ unda içinde bulunduğu bazı kurumlar varlık fonuna devredildi.  Bu yolla Türkiye’nin geleceği ipotek altına alınıyor” dedi.Devlet yönetilmiyor, algı yönetiliyor

Devlet yönetme ciddiyetinden uzaklaşan mevcut iktidarın algı yönettiğini; erken değil, baskın seçim hazırlığında olduğunu düşünen Kaya’ya göre Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için muhtemel tarih; bu yılın Ekim veya Kasım ayında baskın seçim yapılabileceğini söyledi.

Saadet Partisinin ilkeleri öncelediğini, kendi istikbalini değil, ülkenin istiklalini düşündüğünü vurgulayan Kaya, Cumhurbaşkanlığı için Saadet Partisi’nin kendi adayını çıkaracağını ifade etti.

Haber: İlyas GÜR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ