Rizeli Kadınlar hünerlerini sergiledi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla Rize Belediyesi Kadın Kültür Merkezi ve Mesleki Eğitim Birimi kursiyerleri hünerlerini sergiledi.

Rizeli Kadınlar hünerlerini sergiledi
Rizeli Kadınlar hünerlerini sergiledi Ali KALENDER

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü vesilesiyle çadırda kurulan el emeği göz nuru serginin açılışını yapan Başkan Kasap şunları ifade etti: “Kadınlarımızı bir güne sığdırmak doğru değildir. Ancak yine de böyle özel günlerle hatırlanmak ülkemizde de dünyada da önem kazanmıştır. Zaman zaman kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet bizleri üzmektedir. Dinimiz kadınlarımıza çok değer vermiştir, Peygamber Efendimiz cennetin kadınlarımızın ayakları altında olduğunu hadislerinde ifade etmiştir. Bizler de inancımız gereği kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak, ona göre projeler gerçekleştiriyoruz. Bütün çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlarımızın gününü tebrik ediyorum”

Açılıştan sonra Rize Belediyesi Kadın Kültür Merkezi ve Mesleki Eğitim Birimindeki kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünlerin sergisini eşi Menduha Kasap ile birlikte gezen Başkan Kasap, Kadınlar Günü dolayısıyla da eşine el emeği kolye hediye etti.

Ardından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü sebebiyle Çuha ve Hercai çiçeklerini Başkan Kasap eşi Menduha Kasap ile birlikte kadınlarımıza hediye etti.

Rize Belediyesi tarafından kurulan çadırdaki el emeği göz nuru ürünlerin sergisi önümüzdeki günlerde de devam edecektir. Sergilenen ürünlerimizi görmeye tüm halkımızı bekleriz.

MESLEKLERİNİN İLK KADINLARINI ÇİZDİLER

8 Mart Dünya Kadınları Günü sebebiyle İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Mesleklerinin ilk kadınları portesi” serginin açılışını Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yaptı.

Cumhuriyet tarihinin çeşitli meslek dallarındaki ilk kadınların portrelerinin resim sergisinde Şırnak’ta şehit olan ilk kadın Yarbay Songül Yakut’un portresi de vardı.

Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın çok değerli olduğunu vurgulayan Başkan Kasap, kadınlarımızın bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye kadar ülkenin kalkınmasına katkıda bulunduğu anlattı.

Kadınların çok büyük sorumlulukları olduğunu belirten Başkan Kasap, kadınların tüm zorluklara rağmen başardığına dikkat çekti.

Sergide aynı zamanda Rize Belediyesi tarafından satışına başlanılan Glutensiz undan yapılan ikramlıklar vardı. Başkan Kasap, glutensiz undan yapılan ikramlıkları tadıp, çölyak hastaları için tavsiye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm Hafız Kardeşlerimizin Dünya Hafızlar Günü Kutlu Olsun
Tüm Hafız Kardeşlerimizin Dünya Hafızlar Günü Kutlu Olsun
Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı
Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı