SATRANÇTA GELENEK BOZULMADI

Okul Sporları satranç yarışmalarında geçen yıllarda olduğu gibi Rize Merkez Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Rize İl Birincisi olarak büyük bir başarıya imza attılar.

SATRANÇTA GELENEK BOZULMADI
SATRANÇTA GELENEK BOZULMADI Ali KALENDER

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet kapmasında Okullar arası satranç yarışmaları minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde Rize Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Spor Salonunda yapıldı. Rize il geneli okul takımlarının yoğun bir katılımı ile yapılan satranç yarışmaları sonucunda Rize Merkez Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Rize İl Birincisi olmuştur.

Sınıf Öğretmeni M. Ekrem MAĞAT’ın çalıştırdığı Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Minikler genel kategorisinde, Sınıf Öğretmeni Yıldıray ÖZKURT’un çalıştırdığı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ise Küçükler genel kategorisinde Rize İl Birincisi olarak büyük bir başarı elde etti.

İlimizde her geçen yıl daha yoğun bir katılımla yapılan ve bu yıl toplamda 812 sporcunun katıldığı Okul Sporları satranç yarışmalarında, zorlu ve çekişmeli maçlar sonucunda Rize Merkez Cumhuriyet İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Rize İl Birincisi olarak bu alandaki başarı geleneğini devam ettirmiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Ali BALTACI     2018-02-23 Öğretmenlerinin, okullarının, hatta müsabakanın yapıldığı yerin adını zikrederken bu başarıların büyük paydaşı küçüklerin de adlarının zikredilmesi uygun olurdu. Onların bu başarılarında emeği olan çalıştırıcılarına, öğretmenlerine ve ailelerine de ayrıca teşekkürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…