Ameliyatsız Burun Küçültme Yöntemleri

Ameliyatsız Burun Küçültme Yöntemleri
Ameliyatsız Burun Küçültme Yöntemleri Hakkı DUMAN

Ameliyatsız Burun Küçültme Kalıcı Mı?

Merkezimize gelip çeşitli muayenelerden geçen ve başvurularda bulunan hastalarımızın sıklıkla sorduğu soruların başında ameliyatsız burun küçültme kalıcı mıdır sorusu gelmektedir. Tamamen tıbbi şartlar altında en modern dolgu malzemeleri ile gerçekleştirdiğimiz ameliyatsız burun küçültme uygulamamız kalıcı değildir. Belli bir zaman aşımındansonra burun yine eski haline gelmektedir.Kalıcılıkkullanılan maddeye ve kişiye göre 12-18 ay arası değişiklik gösterir. Bize ve kurumumuza başvuran kişiler gerçekleştirdiğimiz küçültme uygulamalarından memnun kaldığı takdirde dolguların erimesinden sonra yine aynı şekli vererek küçültme işlemlerinde bulunmamız sunduğumuz hizmetler arasında yer almaktadır.

Burun Dolgusu Kimlere Uygulanmaktadır?

Burunlarını düzeltmek amacında olan kişilerce sorulan soruların başında burun dolgusu nasıl yapılırsorusu gelmektedir. Ameliyatsız ve genel anestezisiz gerçekleştirdiğimiz işlemler arasında yer alan burun dolgusu uygulaması burun ucuna ya da burnun tepe noktasına yapmaktadır. İşlemden önce uygulamanın gerçekleşeceği buruna lokal anestezi işlevi gören bir krem sürmekteyiz. Krem etkisini gösterdikten sonra tamamen burun dolgusu için özel geliştirilmiş ve ucu sivri olmayan enjektörler ile 10 - 15 dakika içerisinde istenilen düzeltmeleri sağlamaktayız.

Dolguişlemlerinden sonra hastamızın ilk bir hafta yüz üstü yatmaması gerekmektedir. Dolgunun esnekliğini ve yapısını bozmamak adına çeşitli spor aktivitelerinden de bir haftalık süreyle uzak durmalarını önermekteyiz. İlk gün kendini hissettirmekte olan ödem ağrısı için hastalarımıza özel kremler ve jeller önermekteyiz.

Yanak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer işlemler gibi yüz estetiği içerisinde yer alan ve ameliyat işleme gerek kalmadan yaptığımız yanak dolgusu sonrası dikkat edilmesi gereken belli başlı sağlık kuralları bulunmaktadır. Özel dolgu malzemeleriyle gerçekleştirdiğimiz yanak dolgusu sonrası büyük miktarda ödemlerin oluşmaması için soğuk su ile yıkanması gerekmektedir. Gerçekleştirdiğimiz işlemden saatler sonra bir ya da iki gün için buz uygulaması yapılması gerekmektedir. Hastalarımızın herhangi bir enfeksiyon riski ile karşılaşmaması için en az 1 gün boyunca kozmetik makyaj malzemelerini yanak ve yüz bölgesinde kullanmamaları da dikkat edilecek hususlar arasında yer almaktadır.

Dolguların ezilmemesi ve bozulmaması açısından yüz üstü yatış pozisyonlarından da birkaç gün süre ile feragat edilmelidir. Bu tür ameliyat gerektirmeyen işlemlerimizin sonunda soruları olan hastaları internet ve telefon vasıtası aracılığıyla Uzm. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ