Ayder Kardan Adam Şenliği 60 bini gördü

Rize'de 11.'si gerçekleştirilen Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği sona erdi.

Ayder Kardan Adam Şenliği 60 bini gördü
Ayder Kardan Adam Şenliği 60 bini gördü Ali KALENDER

Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince (ÇADOSK) düzenlenen şenliğin ikinci gününde de renkli görüntülere sahne oldu.

Şenliğe katılan bazı vatandaşlar kar üstünde horon oynarken bazıları ise şambrel ve naylon yardımıyla kaydı. Kayarken hafif yaralanan bazı kişilere, 112 acil sağlık ekipleri müdahale ett

Türkiye Kayak Federasyonunca düzenlenen Biatlon Türkiye Şampiyonası da tamamlanırken dereceye giren yarışmacılara madalya verildi.

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 11'incisi gerçekleştirilen şenliğe, ülkenin her yerinden katılım olduğunu belirterek, iki günlük programda ziyaretçi sayısının 60 bine ulaştığını söyledi.

Ayder'in her dönem farklı güzelliği olduğunu vurgulayan Haşimoğlu, "Ayder Yaylası uluslararası kış turizmine hizmet vermeye çalışıyor. Bu tür etkinliklerle tanıtıma katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz Ayder'in merkez haline gelmesi." dedi.

Şenliğe, Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…