Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanından Zeytin Dalı operasyonuna Dair açıklama

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik devam eden Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanından Zeytin Dalı operasyonuna Dair açıklama
Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanından Zeytin Dalı operasyonuna Dair açıklama Mustafa KALENDER

Şen, açıklamasının başında Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı operasyonu kapsamında Burseya Dağı’nda teröristlerle girilen çatışmada Şehit düşen Astsubay Musa Özalkan’a ve Üstteğmen Oğuz Kaan Usta’ya ALLAH’tan rahmet dilerken, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm Türk Milletine başsağlığı dileklerini iletti.

 

Aziz Türk Milleti’ne mensup kahraman askerlerimizin bu kutsal vatan toprakları için mücadele ettiğini söyleyen Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen “Bizler gece başımızı yastığımıza rahatça koyarken, o kahramanlar bütün zor şartlara rağmen teröristlere çarpışmaya savaşmaya devam ediyor. Onlarla ne kadar övünsek ve gururlansak azdır.” Dedi.

 

Suriye’nin kuzeyinde PYD kontrolünde bulunan Afrin’e yönelik operasyonu değerlendiren Şen “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin öncülüğünde sürdürülen Zeytin Dalı operasyonumuzla ilgili gelişmeleri an be an medya aracılığıyla takip etmekteyiz. ALLAH Türk Silahlı Kuvvetleri’mize güç versin. ALLAH ülkemizin birliğimizi daim kılsın. Ülkemizin güneyinde vatan topraklarımızı tehdit eden tüm unsurları temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetlerimiz iman gücü ve vatan aşkıyla mücadele etmektedir.” İfadelerini kullandı.

 

Afrin’deki operasyonda kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimizin ruh halinin çok önemli olduğunu ve bu yönde çok iyi izlenimler aldıklarını söyleyen Şen “Bakıyoruz ki, Mehmetçiklerimizin morali yerinde. Onların moralli olması bizleri daha da huzurlu kılıyor. Alınlarının akıyla bu mücadeleden zaferle ayrılacaklarına inanıyoruz. Biz öyle bir milletiz ki, konu vatan olunca gerisi bizim için teferruat oluyor. Bu en sevdiklerimiz olsa bile. Bunun en yakın örneğini dün yaşadık. Afrin’e operasyona gitmek için hazırlanan bir Mehmetçiğimiz kendisine yöneltilen “Ailene bir şey söylemek ister misin?” sorusuna “Bizleri beklemesinler” diyor. Birliklerinden ayrılıp Afrin’e operasyona giden komandolarımız “Biz düğüne gidiyoruz. Bunlar bizim için şavaş değil, eğitim” diyor. ALLAH’ım onlara iman gücüyle, vatan aşkıyla mücadele edip bu mücadeleden zaferle ayrılmalarını nasip etsin.” Şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen “Başkomutanımızın dediği gibi pkk, pyd, deaş, fetö topunuz gelin. Türk Milletinin gücünü göstermeye devam edeceğiz. Milletimizi böldürtmeyeceğiz, Bayrağımızı indirtmeyeceğiz, Vatanımızı parçalatmayacağız, Devletimizi yıktırtmayacağız. Biz bu vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için dün nasıl Şehit olduysak bugün de oluruz yarın da olmaya devam edeceğiz. Kanlarımızla sulanan bu kutsal topraklar bizim namusumuz, şerefimiz ve onurumuzdur.” açıklamasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı