Karal Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın Açılışını Yaptı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Rize’nin 8. İlçe temsilciliği Ardeşen’de açıldı.

Karal Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın Açılışını Yaptı
Karal Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın Açılışını Yaptı Ali KALENDER

Temsilcilik binasının açılış töreni öncesi Ardeşen Belediye Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Törene AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammet Yıldız, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, AK Parti Rize Eski İl Başkanı Yılmaz Katmer, RTSO Genel Sekreteri Gafur Karali, Rize Ziraat Odası Meclis Başkanı Hasan Dilsiz, Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, Ensar Vakfı Rize Şube Başkanı Fethullah Şen, Rize İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Yavaşi, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Serkan Esirgemez, SP Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez, ATSO Başkanı Recep Eksilmez, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan program TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilcisi Rıfat Şamlıoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Şamlıoğlu, “Geçmişinden, kültüründen, medeniyetinden bihaber olan nesil ne kendi geleceğini tayin edebilir ne de ülkemizin geleceğine katkıda bulunabilir. Bizler bu yolda emin adımlarla ilerleyen gençler olacağız, Olacağız ki, vatanımız var olsun, bayrağımız göklerden inmesin, devletimiz sağlam olsun ve milletimiz yaşasın. Bu süreçte bizlere katkısı olan ve olacak olan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.” Dedi.

Şamlıoğlu’nun konuşmasının ardından konuşan TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammet Yıldız “TÜGVA takvadan gelen, rahleyi temsil eden, ilim ve irfan üzerinden insanları kalbine, daha sonra diline, daha sonra icra manası olan fiiliyatına döken bir vakfın temsilciliğini yürütmek üzere Müslüman Türk gençliğine verilmiş misyonu ifade etmektedir. Bizler genel başkanımız İsmail Emanet’ten aldığımız görev ile Rize’de yaklaşık bir buçuk yıldır bu çalışmaları yürütmekteyiz. Aynı zaman Rize’nin 8 ilçesine ilçe temsilcilerini atamış bulunmaktayız. Gençlik, bir millet için olmazsa olmaz bir müessesedir. Bunu devlet olarak da yerel de halk olarak da bizler desteklemeliyiz. Ardeşen halkının tümüyle bu kardeşlerimizi destekleyeceklerinden hiç şüphemiz yoktur.” İfadelerini kullandı.

Gençlik teşkilatlarının faydasına inanan biri olduğunu belirten AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Siyasete gökten zembille inen birisi olmayan, tabandan çekirdekten yetişerek başta Milli Gençlik Vakfı olmak üzere farklı farklı cemiyetlerde, vakıflarda ve derneklerde pişmiş biri olarak bu kuruluşların ne anlama geldiğini çok iyi bilen birisiyim. Gençlerimizi bu anlamda madden ve manen desteklemek birinci önceliğimiz ve görevimizdir.” Açıklamasında bulundu.

“Bugün varız, dün yoktuk, yarın da olmayacağız. Kainatın yaratıcısı bu düzeni böyle kurmuştur” diyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Bizden sonra gelecek olanlar bugünün gençleridir. Biz bu gençlere bu dünyayı teslim edeceğiz. Bu dünyada söz sahibi olacak olanlar siz gençlersiniz. Sizler de nasıl bir dünya bırakırsanız sizden sonrakilere de öyle bir dünya teslim edeceksiniz. Ne kadar çok kendinizi iyi yetiştirirseniz, modern bilimin gerekleriyle kendinizi iyi donatırsanız o kadar daha etrafınıza aydınlık saçarsınız. Dolayısıyla bizTÜGVA gençliğinin aklını başkasının emrine sunmayan, kim ne derse desin bilmiş olduğu doğru istikamete gitmekten çekinmeyen, iradeli, muktedir, ayakta durabilen omurgalı gençler olmasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal konuşmasına şöyle devam etti: “Bayrağına sadakatli, vatanını, milletini, ülkesini, bizi biz yapan değerlere gönülden bağlı, siyasi düşüncesi ve ideolojisi ne olursa olsun olmazsa olmaz değerler etrafında bütünleşebilen bir gençlik olmanızı arzu ediyoruz. Bugün dünyanın başına gelmiş en büyük felaket maalesef yanlış doldurulup yönlendirilmiş bir zavallı gençliktir. Bu gençliğin İslam dünyasına bela olduğunu görmekteyiz. Bir DEAŞ, EL KAİDE, EL ŞEBAB belası… Bugün Somali’yi kan golünü çeviren EL ŞEBAB bir gençlik hareketidir. Orta ve Kuzey Afrika’yı kan gölünü çeviren BOKO HARAM bir gençlik teşkilatıdır. Bugün EL KAİDE bir gençlik teşkilatı. Batı medeniyetinin İslam dünyasını parçalamak, bölmek ve bizi birbirimize düşürmek amacıyla sadece gençliği kullandığını çok iyi biliyoruz. Kafa koparan, kelle kesen, cami bombalayan ve bunu inancı için yapıyor, düşünebiliyor musunuz? Gidiyor Sine Çölü’nde DEAŞ cami bombalıyor. 320 Müslümanı öldürüyor. Bu bombayı atan bir genç. Kendisini bomba haline getirmiş olan bir genç. Üstelik Allahuekber diye gidiyor. Kardeşini öldürürken besmele çekiyor. Bu insanlığın başındaki en büyük beladır. Öbür taraftan Türkiye Somali’de bir hastane açıyor. Su kuyusu açıyor. Gençlik örgütü olan EL ŞEBAB Türkiye’nin açmış olduğu su kuyusuna zehir atıyor. Türkiye’nin açtığı hastaneyi bombalıyor. Bu gençler ne şekilde yetiştirildiler ki kendi kardeşine besmele çekerek kurşun atıyor. Allahuekber nidalarıyla cami bombalıyor. Bu nasıl anlayıştır. Onun gençlerimizi çok iyi yetiştirmemiz ve değerlendirmemiz lazım.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal konuşmasını “Türkiye’de Fethullah, İran’da Ayetullah, Yemen’i kan gölüne çeviren Ensarullah, Lübnan’da Hizbullah… Şu isimlere bakar mısınız? İçinde ALLAH kelimesi var; ama hiçbirinin ALLAH ile bağlantısı yok.” Açıklamasıyla sonlandırdı.

Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki törenin ardından TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilcilik binasının açılış töreni yapıldı. Açılış kurdelesini AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya ve TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammet Yıldız kesti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…