İyidere'de 1 saatte 2 ton hamsi tüketildi

Rize'nin İyidere ilçesinde belediye tarafından düzenlenen '10. Geleneksel Hamsi Beraberliği Şöleni'nde hazırlanan iki ton hamsi, bir saatte tükendi.

İyidere'de 1 saatte 2 ton hamsi tüketildi
İyidere'de 1 saatte 2 ton hamsi tüketildi Ali KALENDER

Sahil Parkı'ndaki festivalde, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete ve İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, ızgaraların başına geçerek hamsi pişirdi.

İyidere Belediye Başkanı Mete, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl hamsi şöleninin 10'uncusunu düzenlediklerini söyledi.

Bu yıl hamsinin az avlandığını ifade eden Mete, "Hamsiyi Trabzon'dan aldık. İki ton hamsiyi pişirip etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza ikram ettik." dedi.

Mete, amaçlarının birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirterek, "Karadeniz'i meşhur olan hamsisi ile daha tanıtmak istiyoruz. Sosyal belediyeciliği tam anlamıyla uygulamaya çalışıyoruz. Her yıl çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl da beş çeşit dalda hamsi yemeği yarışması düzenledik. Bu da etkinliğimize renk kattı." diye konuştu.

Belediye görevlileri tarafından pişirilen 2 ton hamsi, şölene katılanlar tarafından bir saatte tüketildi. Hamsi ikramının ardından beş çeşit dalda hamsi yemeği yarışması düzenlendi.

Etkinliğe, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

53habermerkezi

 

 

 

İyidere Hamsi festivali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI