Çayeli'nde 7 hafız öğrenci için icazet töreni yapıldı

Çayeli’nde hafızlık eğitimini tamamlayan İmam Hatip Ortaokullarından 7 hafız kız öğrenci için icazet ve taç takma töreni düzenledi.

Çayeli'nde 7 hafız öğrenci için icazet töreni yapıldı
Çayeli'nde 7 hafız öğrenci için icazet töreni yapıldı Ali KALENDER

Rize’nin Çayeli ilçesinde Çayeli Müftülüğüne bağlı Rabia Kur’an Kursunda hafızlık eğitimini tamamlayan İmam Hatip ortaokullarında okuyan 7 kız öğrenci için icazet ve taç takma töreni düzenledi. 

Çayeli Öğretmenevinde düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Uzun, hafız yetiştirmenin zorluğuna değinerek, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğümüz arasında imzalanan ve kaymakamlığımız tarafından onaylanan ‘İmam Hatip Ortaokulu Hafız yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Protokolü’ çerçevesinde yürütülen proje çerçevesinde daha önce 14 öğrencimiz hafızlığını ikmal etmişti. Bugün de 7 öğrencimizi hafız olarak mezun ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu sayının Yüce Allah’ın izniyle artacağına inanıyoruz” dedi.

İl Müftüsü İsmail Yalçın da hafız olan öğrencileri tebrik ederek, Müslümanların Kur'an'ı doğru öğrenmesi ve anlaması gerektiğini ifade etti.

Hafızlara taç takılması altın ve çeşitli hediyeler verilmesinin ardından hafızlığını bitiren öğrenciler; Şeyma Özen, Hafsa Çataklı, Yağmur Çevik, Zeynep Gümüşler, Melike Eyüboğlu, İlayda Biçer, Hanzade Erten’in kısa sureleri okuması ve İl Müftü Yardımcısı Ali Çakmak’ın yaptığı dua ile program sona erdi. 

Programda ayrıca hafızlık projesine yaptıkları katkıların anısına müftülükçe Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’ye, Hayırsever Bilal Karahan’a Çayeli İmam Hatip Mezunlar ve Mensuplar Derneğine, Çayeli İmam Hatip Lisesi Vakfına ve Gaye Gıda Sanayi Ticaret Pazarlama Anonim Şirketine plaket takdimi yapıldı.

Çayeli 7 hafız öğrenci için icazet töreni yapıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI