Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Güneysu'da Konferansla Başladı...

Hz. Peygamber’in Doğumu - Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Güneysu'da Konferansla Başladı Hz. Peygamber’in doğumu olan Mevlid-i Nebi programı kapsamında Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda RTEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Muhammed KIZILGEÇİT tarafından “En Güzel Örnek Hz. Muhammed (S.A.V) konulu konferans gerçekleştirildi.

 Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Güneysu'da Konferansla Başladı...
 Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Güneysu'da Konferansla Başladı... Ali KALENDER

Programa Güneysu İlçe Kaymakamı Davut DÜZGÜN, Belediye Başkanı Halil TURAN, İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eşref YAVAŞİ, İlçe Vaizi Mehmet KAZDAL, ilçede görevli İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Hocaları, öğrenciler  ve vatandaşlar katıldı. 

Program Kemal Tosun Hocanın Kur'an tilaveri ile başladı

Okunan Kur’an-ı Kerimin ardından İlçe Müftümüz Abdulkerim ÇELİK kısa bir açılış ve selamlama konuşması yaptı.

İlçe Müftümüz konuşmalarında “Ümmetin birliğini tesis etmek için ortak dilimiz olan Hz. Kur’an’la barışmak Hz. Peygamber (S.A.V)’i bizlere bıraktığı Yüce Dinimizi yüceltmeyi korumayı kendimize vazife etmek zorundayız” dedi.

Daha sonra Kaptan Ahmet Erdoğan Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisi ve ilahiler dinleyenlerin gönüllerini mest etti.

Genç kardeşlerimizin sunumundan sonra Programımıza konuşmacı olarak katılan RTEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Muhammed KIZILGEÇİT, “En Güzel Örnek Hz.Muhammed (S.A.V) konulu konferansını sundu.
KIZILGEÇİT konuşmalarında “Muhammed-ül Emin’i bütün hayatımıza nasıl yayarızı,doğruluk,dürüstlük yönünden Peygamber (A.S) benzemenin ilk temeli niyet olduğunu” anlattı.

Konuşmalarının ardından İlçe Kaymakamımız Davut DÜZGÜN kendisine günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Programın sonunda İlçemizdeki Kur’an Kurslarından hafızlıklarını tamamlayıp Temmuz ayında yapılan Hafızlık Tespit Sınavında başarılı olup belge alan öğrencilerimizin belgeleri Kaymakamımız,Belediye Başkanımız,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından kendilerine takdim edildi.


Öğrencilere belgelerini takdim ettikten sonra İlçe Kaymakamımız Davut DÜZGÜN herkesin kandilini kutlayarak, hafızlarımızın yetişmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.
Kaymakamımızın teşekkür konuşmalarının ardından Belediye başkanımız Halil TURAN’da herkesin kandilini kutlayarak kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Ayrıca belge alan öğrencilere ve bundan sonra hafızlığını tamamlayıp belge alan öğrencilere Çanakkale İline gezi düzenlenmesi sözünü verdi.

Program günün anısına çektirilen resimle son buldu.

Güneysuda mevlid-i Nebi programları çeşitli etkinliklerle devam ediyor

Güneysu Mevlid-i Nebi Konferans Abdulkerim Çelik İlçe müftülüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI
ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI
ÖDÜLLÜ ŞAİR SATGUN’UN “ŞELALELER” ŞİİR KİTABI ÇOK BEĞENİLDİ
ÖDÜLLÜ ŞAİR SATGUN’UN “ŞELALELER” ŞİİR KİTABI ÇOK BEĞENİLDİ