ANKARA ÇAYELİLİLER DERNEĞİNDEN EĞİTİME ANLAMLI KATKI

ANKARA ÇAYELİLİLER DERNEĞİ CİHAT ŞENER’İ GENÇLERLE BULUŞTURDU

ANKARA ÇAYELİLİLER DERNEĞİNDEN EĞİTİME ANLAMLI KATKI
ANKARA ÇAYELİLİLER DERNEĞİNDEN EĞİTİME ANLAMLI KATKI Mustafa KALENDER

Ankara Çayelililer Derneği motivasyon ustası Cihat Şener’i eğitim faaliyetleri kapsamında öğrencilerle ve öğretmenleriyle bir araya getirdi.

19 Ekim’de Çayeli Hizmetiçi Eğitim Merkezinde düzenlenen programa ilçe protokolünün yanı sıra programa destek veren kurum ve kuruluşların temsilcileri katılırken ilçe genelinden çok sayıda öğrenci ve öğretmen salonu tıka basa doldurdu.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Arıcı, programın öğrencilere faydalı olması temennisinde bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yaklaşık dört ay önce genç bir ekip ile Ankara Çayeli Derneği yönetimini devraldık. Şu anda yönetim kurulundan altı arkadaşımızla birlikte sizlerle beraberiz. Eğitim programları derneğimizin öncelikli planlamaları arasında yer alıyor. Bu bağlamda Rize’mizin ve Çayeli’mizin gençlerine eğitim anlamında katkıda bulunmak için bu programı düzenleme ihtiyacı duyduk. Gerek bu programın düzenlenmesinde gerekse diğer faaliyetlerimizde bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Çayelili devlet büyüklerimize, maddi ve manevi anlamda katkılarını esirgemeyen kurum ve kuruluşlarla, proje ortağımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Programa katılım beklediğimizden de fazla oldu ve bu güzel tablo hepimizi mutlu etti. Bu sebeple düzenlemiş olduğumuz programa yoğun bir katılım gösteren ve bizi mahcup etmeyen, bu salonu dolduran bütün saygıdeğer öğretmenlere ve sevgili öğrencilerimize de dernek yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.”

Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikle organize edilen ‘Sınav Kaygısı ve Motivasyon’ konulu programda konuşmacı olarak yer alan ve Türkiye’nin sınavlara hazırlık konusunda en etkili isimlerinden biri olan Cihat Şener ise öğrencilere sınavlara nasıl motive olacakları konusunda bilgiler verdi.

Gençlerin bu dönemde ihtiyaç duydukları ‘koçluk’ görevini üstlenen Cihat Şener, başarılı

olmanın farklı yöntemlerini ve ipuçlarını öğrencilerle paylaşarak yeni sınav sisteminde yaşanan değişiklikleri öğrencilere anlattı. Motivasyon uzmanı Şener aynı zamanda puan türleri, sınav soruları gibi teknik konularda öğrencilere net bilgiler sunarken sınav kaygısı, ders çalışamama gibi daha duygusal konularda da gençlere destek oldu.

Cihat Şener’in eşsiz sunumunun ardından Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin de programı düzenleyen Çayelililer Derneği Başkanı Celal Arıcı ve Cihat Şener’e bu anlamlı etkinlik için teşekkür etti.

Program, onurluk takdimlerinin ardından sonra erdi.

 

Kaynak : İsmail Çorapçı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI