Rizeli kadınlar sertifikalarını aldı

Türkiye’nin 14 ilinde yaklaşık 1800 kadınla buluşan Kız Kardeşim Projesi’nin Rize’deki eğitimleri tamamlandı. Rize Ticaret Borsası (RTB) ve TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye ve Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen eğitimlere katılan kadınlar 23 Ekim Pazartesi günü düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Rizeli kadınlar sertifikalarını aldı
Rizeli kadınlar sertifikalarını aldı Mustafa KALENDER

Rize Ticaret Borsası (RTB) ve TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye ve Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi’nin Rize’deki eğitimleri 23 Ekim Pazartesi günü Rize Ticaret Borsası’nda düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühre Kavuncuoğlu Kazancı, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan 76 kadın sertifikasını aldı.

Sertifika töreninde konuşan Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, “Kadınların kaliteli bir toplum oluşturmada çok önemli rolü ve katkısının olduğunu düşünüyorum. Kız Kardeşim eğitim programının, bu anlamda Rizemize çok değerli bir katkı sağladığına inanıyorum. TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühre Hanım ve BÜYEM yetkilileri bana Kız Kardeşim Projesi ile ilk geldiklerinde, Rize’de 3 haftalık bir eğitimde insanları tutmanın çok zor olacağı yönündeki çekincelerimi dile getirmiştim. Onlar ise bana başaracaklarını söylemişlerdi. Ve bugün tıpkı dedikleri gibi yaptılar. Bundan ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühre Kavuncuoğlu Kazancı ise, "Kalkınma planındaki 2023 hedeflerini tutturmak için kadının ekonomiye katılımı şarttır. Kaliteli sürdürülebilir yaşam ve işletmeler için kadının gerek girişimci, gerek yönetici olarak iş gücüne katılması; nitelikli ve kaliteli eğitim alması sağlanmalıdır. Kurulumuz bunlar için çalışmalar yürütmektedir." dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
138 Yıldır Hayal Olan Ovit Tüneli Projesinde Sona Yaklaşıldı.
138 Yıldır Hayal Olan Ovit Tüneli Projesinde Sona Yaklaşıldı.
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİNDEN PROJE BAŞARIS
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİNDEN PROJE BAŞARIS