Rizesporun Geleceği, Amatör Takımlara Bağlı

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mehmet Terzi, Rize Merkez’de Amatör Lig takımlarımız için uygun bir stadyum olmamasının Rize futbolu için büyük bir kayıp olduğunu belirtti.

Rizesporun Geleceği, Amatör Takımlara Bağlı
Rizesporun Geleceği, Amatör Takımlara Bağlı Mustafa KALENDER

Terzi, Partisi’nin Merkez ilçe aylık medya görüşmelerinde Amatör Futbol Kulüplerine dikkat çekti. 2013 yılında Ekrem Orhon Stadı’nın yıkılmasından beri Amatör Futbol Kulüplerinin bir stadının olmadığını söyleyen Terzi şunlara değindi;

“Kabul etmemiz gerekir ki futbol ya da daha geniş anlamda spor, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en etkili yollarından biri. Gerek disiplin kazandırması, gerekse birlik ruhu vermesi sporu, temiz bir nesil yetişmesinde önemli bir noktaya yerleştirmektedir. Sokağa çıkan, sahilde dolaşan çoğu vatandaşımızın bile görebileceği şekilde Rize’de gençlerimiz alkolünden, uyarıcı maddesine birçok kötü alışkanlığın ya içinde ya da yakınında bulunmaktadır. Tabii ki bizlerin öncelikli görevi onları manevi olarak bilgilendirmek ve eğitmektir. Bu manevi eğitimin yetişemediği noktada gençlerimizi bu vaziyetten uzak tutma görevi spor vesilesiyle amatör futbol kulüplerimize düşmektedir.

Ne yazık ki, Ekrem Orhon Stadı yıkıldığından beri, böyle önemli bir görevi olan, amatör futbol kulüplerimizin idman yapabileceği bir sahaları bile bulunmamaktadır. Biz bunu dile getirdiğimizde aldığımız cevap genellikle semt sahalarının yapılacağı yönünde oluyor. Bildiğiniz üzere, Sportoto anlaşmasıyla Rize’de 17 adet semt sahası yapılma projesi var. Bu sahalar küçük çaplı ve zeminin beton olması nedeniyle amatörlerimizin ihtiyacını ne yazık ki karşılayamayacaktır.

Amatör spor kulüpleri, bu eksiklerinin giderilmesi için bir dönem eylem de yapmışlardı ama istekleri yerine getirilmedi. Biz Saadet Partisi olarak onların bu ihtiyaçlarını hem Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, hem de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tekraren duyurma ihtiyacı duyduk. İlla ki şurada yapılmalıdır demiyoruz ama sahilde, dolgu sahasında İtfaiye Merkezi’nin yanının, amatör spor kulüplerimize yapılması muhtemel bir saha için en uygun alan olduğunu düşünüyoruz. Sahilde olması, hem gençleri spora çekecek hem de yetişkin vatandaşlarımızın boş vakitlerinde gençleri seyretmeye gidip hoş vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Bu konuda Çaykur Rizespor yönetimini de desteğe çağırıyoruz. Gönülden bağlı olduğumuz takımımızın son zamanlardaki hali içimizi yakmaktadır. Çaykur Rizespor’un en çok da Amatörden yetişip gelecek futbolcuların heyecanına ihtiyacı vardır. Belki Amatör değil ama, hepimiz tabandan gelen bu heyecanı Kendirli Belediye Spor’da gördük. Allah onlardan razı olsun, göğsümüzü kabarttılar ve kabartmaya devam ediyorlar. Çaykur Rizespor’umuzun da milyon dolarlarla futbolcu almak yerine o meblağlarla Rize futbolunun geleceği için amatör spor kulüplerine destek olması gerekir.

Bu vesileyle Çaykur Rizespor’umuzun yeni teknik direktörü İbrahim Üzülmez’e de başarılar dileriz.

İnanıyoruz ki Amatör Spor Kulüpleri’ne yapılacak her destek Rize Futbolu’nun geleceğini aydınlatacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı