Çaykur Rizespor'da yönetim resmen değişti

Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 86. Olağan Genel Kurulu ile yeni yönetim belli oldu. Aynı zamanda Rize Sportif A.Ş. yönetimi de Başkan Yardımcı başkanlığında değişti.

Çaykur Rizespor'da yönetim resmen değişti
Çaykur Rizespor'da yönetim resmen değişti Ali KALENDER

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde yapılan 86. Olağan Genel Kurul'da divan başkanlığına Hasan Kartal seçildi. Ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu ve tahmini bütçe okunarak yönetim kurulu, mali raporlar ve denetleme kurulu ayrı ayrı ibra edildi. 

Tek liste ile gidilen yönetim ve denetleme kurulu listeleri oy birliği ile kabul edilerek yeni yönetim kurulları belli oldu. Yapılan Yönetim Kurulu Başkanlığı seçiminde Hasan Kemal Yardımcı tek liste ile başkanlığa seçilirken, eski Başkan Metin Kalkavan ve Halim Mete ise listede yer almadı.

Yeni yönetim kurulu seçimi ardından dilek temennilerde söz alan Avukat Remzi Kazmaz, bugünün önemli bir gün olduğunu belirterek; “Şanlı bir tarihe sahip Rizespor, tesisleşmesini Cengiz ailesiyle, kurumsallaşmasını Metin Kalkavan ve Halim Mete yönetimi ile tamamlamıştır. Geçmiş yönetimlere teşekkürü borç biliriz. Yeni seçilen yönetimle Rizespor daha ilerilere gidecektir. Hep yönetim eleştiriliyor. Sekiz yıl hizmet veren yönetimde ben de vardım. O yönetim uyum içerisinde dostça Rizespor’a hizmet ettik. Endüstriyel bir takım oluşturmanın alt yapısını oluşturduk. Yeni yönetimden isteğimiz alt yapıda atılan adımları sonuçlandırılmasıdır” diye konuştu.

NE KÖTÜ SÖZ SÖYLEDİK, NE ÇİRKİNLEŞTİK

Genel Kurul'da bir konuşma yapan ve kulüpten 12 Milyon TL alacağı olduğunu belirten eski Başkan Metin Kalkavan "Kırdığımız basın mensubu veya taraftarımız olabilir, kendilerinden özür diliyorum. Bizim niyetimiz kimseyi üzmek değildi. Yönetim tarzları var. Biz bu tarzla bir çok konuda kulübümüzü geliştirdik. Takımın imajını geri kazandırmak için hamlelerimiz oldu. Sevilmeyen bir kulübü sevilir hale getirmek uzun zamanımızı aldı. Geleceğimiz için doğruları yapmak zorundaydık. Biz geldiğimizde 27 Milyon TL borcumuz vardı ve şu an 37 milyon borcumuz var. Bunun 12 Milyon TL'si benim verdiğim para. Bu parayı banka kredisi ile kullandık (faizlerini benim ödeme koşulu ile). Ama bugünkü takımın değeri çok çok fazla. Mali açıdan sorunu olmayan UEFA nezdinde problemler yaşamayan güçlü bir muhasebe alt yapısına sahip bir kulüp bıraktık. Rize'de bir tarih yaşandı. Genelde düşen takımların hocaları gönderilirdi ancak bu kez tersi oldu biz gittik hoca kaldı” dedi.

Kalkavan konuşmasını şöyle sürdürdü; "Mali disiplinden taviz vermedik. Bu yüzden de zaman zaman hocamızın istediği oyuncuları alamadık. Seyirciye hoş gelen bazı şeyleri riskleri olduğu için bozduk. Bedava bilet, deplasman otobüsü bunları kaldırdık. Rizespor’u marka haline getirmek için uğraştık. Yeni yönetim kendi kararlarını kendileri verecektir. Zor şartlarda gayretli çalışmalarımızla bir çok hedeflediğimiz şeyleri yaptık. Bin 200 amatör branşta sporcuyu destekledik. Hocalarıyla, ekipmanlarıyla, sahalarıyla modern şartlarda spor yapmalarını sağladık. Hem de bir futbolcu bedeliyle bunları yaptık. Futbolda kazanılacak başarılardan çok gençlerimizin spor yapmasını önemsedik. Ne kötü söz söyledik ne çirkinleştik. Çok iyi dostlar tanıdık büyük emekler verdik. Rizespor’u belki istediğiniz başarıda tutamadık ama iyi işler yaptık. Hesaplarımızı iki saatte devrettik. Türkiye’de hiçbir kulüpte bu olamaz. Müthiş bir sistem kurduk çünkü. Borcumuz 37 milyon liradır. Biz bu rakamla teslim ettik. Sokakta konuşulduğu gibi 70-80 milyon lira değil. Mevcut başkan ve yönetimin arkasından değil yüzüne karşı sorun soruşturun. Takımınızı sevin sahip çıkın. Gözü kapalı değil. Sevmek başarıyı artıracaktır. Biz de yeni yönetimin her zaman yanındayız. Başarılar diliyoruz destekçisi olacağımızı söylüyoruz”

NİYETİMİZ VE HEDEFİMİZ BELLİDİR

Çaykur Rizespor’a başkan olacak kişinin Rize’de yaşaması gerekliliğini vurgulayan Hasan Kemal Yardımcı, “Göreve gelir gelmez burada yaşamaya başladım. Buna mecburuz. Bundan sonrada görev alacaklar da Rize’de yaşamayı göze alacaklar. Çaykur Rizespor’u Rizelilere mahcup etmeyecek bir duruma  getirmeye çalışıyoruz. Giderimiz bu sezon Süper Lig masrafıdır. Bu yüzden bir üst lige çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanımız olduğu sürece her sorunu aşarız. Yönetimimiz oluştu çalışmalarımız görev dağılımı yapılır yapılmaz daha da hızlanacak.” diye konuştu.

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı ise konuşmasında “Amacımız Rizespor'u tüm taraftarlara mal etmek ve taraftarlarımızı üzmemek, bir yandan puan toplarken diğer yandan para bulmak zorundayız. Süper Lig'e çıkmak kadar alt yapıyı da güçlendirmek bizim görevimiz. Bakanlıktan 25 milyon TL'lik yatırım sözü aldık, alt yapımızda tesisler ve kulüp binası ile birlikte stadyumumuzun soğuktan korunması için değişiklikler yapılması sözünü aldık. Ben Kemal abi geldi ve alt yapıdaki sorunları halletti dedirtmek istiyorum. Niyetimiz ve hedefimiz bellidir. Herkesin desteğini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yardımcı, geçen sezon sonunda trabzonspor ile yaşadıkları sorunlara da vurgu yaparak"Trabzon derdi ise düşünmeye değmez. Kulüp başkanı beni aradı ve kendisi ile konuştuk. O da üzgün olduğunu söyledi, bizim derdimiz Trabzonspor değil, biz başararak tekrar Süper Lig'e çıkacağız” dedi.

İŞTE YENİ BAŞKAN VE YÖNETİM LİSTESİ

Çaykur Rizepor Yatırım A.Ş.’nin 9 kişilik yönetimi şu isimlerden oluştu; Hasan Kemal Yardımcı,  Hasan Kartal, Mehmet Erdoğan, Ali Zeki Saruhan, Ali haydar Er, Rahmi Metin, A. Yılmaz Zehiroğlu, Saffet Mete, Celal Hop 

Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin ise; Hasan Kemal Yardımcı, Hasan Kartal, İmdat Sütlüoğlu, Süleyman Pınarbaş, Hasan Yavuz Bakır, İbrahim Tali, Arslan Kalkavan, Habib Agun, Celal Hop, Cengiz Mataracı, Saffet Kopuz, Sedat Abanoz, Kenan Hatipoğlu, Adnan Er, Serkan Karavin, Sadullah Köse, Ahmet Haşimoğlu, Erdal Yaşar Hoşver, Rafet Suyabatmaz 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
Doğuştan işitme engelli küçük Mine artık duyabilecek
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…
VEFATININ 2. YILDÖNÜMÜNDE KABRİ BAŞINDA ANILDI…