Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Rektör Hüseyin KARAMAN'I

Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Pakeer Mahideen AMZA, Sri Lanka Çay Kurulu Tanıtım Direktörü Hasitha De ALWİS, Sri Lanka’nın Türkiye Fahri Konsolosu Atilla ATAMAN, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret etti.

Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Rektör Hüseyin KARAMAN'I
Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Rektör Hüseyin KARAMAN'I Ali KALENDER

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN , her yıl gelişerek daha da büyüyen Üniversitemizin bölümleri ve birimleri ile değişim programları hakkında bilgiler verdi.  Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Sri Lanka’daki üniversiteler ile Üniversitemiz arasındaki işbirliği imkânlarının değerlendirilmesinin gerekliliğini vurguladı. Üniversite Genel Sekreteri Adnan ER’in hazır bulunduğu görüşmede ayrıca, iki ülkenin çay sektörü ele alındı. Ürün konusunda uzman kişilerin görüşlerini aktaracağı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan bilimsel çalışmalarda Sri Lanka’dan sektör temsilcilerini de Üniversitemizde ağırlamaktan memnun olacaklarını kaydetti.

Büyükelçi Pakeer Mahideen AMZA, Türkiye’deki çay üretiminin geliştirilmesi konusunda Sri Lanka olarak istekli olduklarını vurguladı.

Ziyaret sonunda Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN günün anısına Büyükelçi Pakeer Mahideen AMZA’ya hediye takdim etti.

Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN RTEÜ Büyükelçi Pakeer Mahideen AMZA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ