BAKAN OSMAN AŞKIN BAK YILDIZLAR GÜREŞ MİLLİ TAKIMINI TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bosna Hersek’te düzenlenen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan milli güreşçileri ve serbest stil takım klasmanında üçüncü olan Yıldızlar Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı’nı tebrik etti.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK YILDIZLAR GÜREŞ MİLLİ TAKIMINI TEBRİK ETTİ
BAKAN OSMAN AŞKIN BAK YILDIZLAR GÜREŞ MİLLİ TAKIMINI TEBRİK ETTİ Mustafa KALENDER

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan milli güreşçileri ve serbest stil takım klasmanında üçüncü olan Yıldızlar Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı’nı tebrik etti.

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından 24-30 Temmuz tarihleri arasında Sarajevo şehrinde organize edilen şampiyonada, milli güreşçilerimizden 100 kiloda Anıl Berkan Kılıçsallayan gümüş madalya kazanırken, 54 kiloda Hamza Alaca ve 76 kiloda Ünal Karabacak bronz madalya elde etti. Yapılan müsabakalar sonunda şampiyonada iki gümüş, 4 bronz madalya kazanan Yıldızlar Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı toplamda 60 puan toplayarak Avrupa üçüncüsü oldu.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan ve takım halinde üçüncülük elde eden milli güreşçiler için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bosna Hersek’te düzenlenen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda takım halinde üçüncülük elde eden Yıldızlar Türkiye Serbest Güreş Milli Takımımız ile madalya kazanan sporcularımız Anıl Berkan Kılıçsallayan’ı, Hamza Alaca’yı ve Ünal Karabacak’ı gönülden kutlarım. Gençlerimizin kazandığı bu başarıları geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Şampiyonayı alnımızın akı ile tamamlamamızda emeği geçen sporcularımızı, antrenörlerimizi ve güreş camiasını tebrik eder, başarılarının daim olmasını dilerim.” dedi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI