BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, HAKKARİ’Lİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Hakkari’de çocukların sebze kasasından pota yaparak basketbol oynamalarının basında yer alması üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın talimatıyla mahallede basketbol potası kuruldu ve çocuklara spor malzemesi desteğinde bulunuldu. Çocuklar için basketbol potasının kurulduğu alan asfaltlanacak ve alana voleybol filesi de kurulacak.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, HAKKARİ’Lİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, HAKKARİ’Lİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ Mustafa KALENDER

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, basında yer alan Hakkari’nin Gazi Mahallesi’nde çocukların sebze kasasından pota yaparak basketbol oynamaları haberi üzerine yetkililere talimat verdi. Bakan Osman Aşkın Bak’ın talimatı üzerine çocuklar için basketbol potası yapılırken, ayrıca onlara spor malzemesi desteğinde bulunuldu.

Hakkari’li çocukların spor yapma isteği, AK Parti 23. Dönem Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek’in objektifine yansımıştı. Bazı çocukların kendi imkanları ile bir binanın ikinci katına iple bağladıkları sebze kasasını pota haline getirerek basketbol oynamalarını fotoğraflayarak Twitter hesabından paylaşan Özbek, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’tan Hakkari’de devam eden projelere destek beklediklerini ifade etmişti.

Bunun üzerine harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yetkililere talimat vererek çocuklar için pota yapılması ve malzeme desteğinde bulunulmasını istedi. Bakan Osman Aşkın Bak’ın talimatı üzerine Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal tarafından, Gazi Mahallesi’ndeki çocuklar için basketbol potası kurularak, spor malzemesi ve basketbol topu yardımında bulunuldu. Ayrıca, basketbol potasının kurulduğu alan asfaltlanacak ve alana voleybol filesi de eklenecek. Haber: Bayram Ali Kavalcı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ