BAŞKAN KASAP, “RİZE’DE 1 YILDIR NÖBETTEYİZ”

Rize’de 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

BAŞKAN KASAP, “RİZE’DE 1 YILDIR NÖBETTEYİZ”
BAŞKAN KASAP, “RİZE’DE 1 YILDIR NÖBETTEYİZ” Mustafa KALENDER

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Rize'de yürüyüş düzenlendi. Rize Sahil Camii'nden başlayan yürüyüş Memiş Ağa Parkında kadar devam etti. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağı vatandaşlar tarafından taşındı.

Yürüyüşe Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Garnizon Komutanı Albay Semih Coşkun, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, AK Parti İl Başkanı Muhammet Avcı ve çok sayıda STK temsilcileri eşlik etti.

Yürüyüşün ardından Memişağa Parkı’ndan Kur’an-ı Kerim okundu. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Biz ve Sayın Cumhurbaşkanımız milletiyle birlikte direnerek o günden daha iyi bir noktaya gelmiş bulunmaktayız. Bu saldırı ve girişimin sonuçlarına baktığımızda karşımıza şunlar çıkmaktadır. Birincisi saldırıdan sonra püskürtülen hainler karşısında üzülenlerin batılı düşmanlarımız olduğu görülmüştür. Bu da aynı zamanda iç mihraklarla birlikte dış düşmanlar tarafından organize edildiğinin en büyük delilidir. Bu aynı zamanda Merkez Bankası’nın dolu olan kasalarının boşaltılması için yapılmıştır.

Ekonomik değerlerimiz de o günden bu güne birlik beraberlikle birlikte daha iyi noktaya gelmiştir. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hemşehrileriyiz. Rize’de bir yıldır nöbetteyiz. Hiçbir zaman nöbeti bırakmayan Rizeli hemşerilerim bu gün yarın ve her gün bu dik duruşlarını göstereceklerdir.” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş ise, “15 Temmuz gecesi unutulacak veya unutturulacak bir hadise değildir. Milletimiz bu gece bayrağına ve vatanına sahip çıkmış, hainlere gereken cezayı vermiştir. Görüyoruz ki 40 yıldır bir tezgahın içindeymişiz. Geldiler bize dediler ki sizlere hizmet edeceğiz, dünyaya Türkçe öğreteceğiz, biz de destekledik. Fakat onlar ne yaptı? Yardım konvoyunu sabote ettiler ve velinimetlerine karşı vahşi bir darbeye teşebbüs ettiler. Millet ne yaptı olaya müdahale etti” dedi.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ