Rize merkezde Fen ve Sosyal Bilimler Kız İmam Hatip Lisesi açılıyor.

Okul 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Şehit Erhan Dural Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adıyla eğitim camiasında yerini alıyor.

Rize merkezde Fen ve Sosyal Bilimler Kız İmam Hatip Lisesi açılıyor.
Rize merkezde Fen ve Sosyal Bilimler Kız İmam Hatip Lisesi açılıyor. Mustafa KALENDER

Kurucu Müdür Yaşar KESKİN idaresinde; dinamik, yeniliğe açık, uzman yönetim ve öğretmen kadrosuyla öğrencilerini heyecanla beklediklerinin müjdesini veriyor.

 

22 kişilik sınıflarda, eğitim koçluğu sistemi ile uzman rehberlik birimi desteğiyle YGS ve LYS hazırlıklarının 9.sınıftan itibaren planlanacağı okulda; Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Programı uygulanacağı ifade ediliyor.

 

Tüm okullarda ortak okutulan 9. ve 10.sınıf derslerinden sonra, 11. sınıftan itibaren normal imam-hatip liselerine göre daha hafifletilmiş bir imam-hatip lisesi programının yanında, öğrencilerin yeteneklerine göre fen lisesi veya sosyal bilimler lisesi projesinin uygulanacak olması, öğrencilerdeki “üniversiteye hazırlanamam” kaygısını ortadan kaldırıyor.

 

Okulun içerisinde; büyük bir konferans salonu, cep sineması, sunu odası, bilgisayar-fen –dil laboratuvarları, çeşitli branş derslikleri, görsel sanatlar ve müzik atölyesi, mesleki eğitim odaları, z-kütüphane ve spor salonuna ek olarak ev ortamı sıcaklığında pansiyonunun bulunması, tercih yapacak öğrenci ve velilerin kısa zamanda ilgisini çekmesini sağladı.

Rize de yeni bir okul Rize merkezde Fen ve Sosyal Bilimler Kız İmam Hatip Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ