İPSİZ RECEP ANITI BAŞINDA ANILDI..

Rizeli Kuva-ı Milliye kahramanı İpsiz Recep ölümünün 89. yıl dönümünde Rize Sahil Parkı’nda düzenlenen törenle anıldı.

İPSİZ RECEP ANITI BAŞINDA ANILDI..
İPSİZ RECEP ANITI BAŞINDA ANILDI.. Mustafa KALENDER

Rize Belediyesi tarafından organize edilen program İpsiz Recep’in Sahil Parkında bulunan anıt’ı önünde yapıldı. 89. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen anma programına, Rize Belediye Meclis Başkanı Sultan Yılmaz, Başkan Yardımcısı Şakir Mollayakupoğlu, İsmail Kahraman Kültür Merkezi Müdürü İsmail Hocaoğlu, İl Müftü Yardımcısı Ali Çakmak, Daire Müdürleri, Eğitimci Tarihçi Yazar Ali Taşpınar, vatandaşlar katıldı.

 

Saygı Duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program da günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan Rize Belediye Meclis Başkanı Sultan Yılmaz, Tüm varlıklarını ortaya koyarak mücadele etmiş ecdadımızı buradan bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Zor günlerde bizlere ahenk verecek bu kahramanların torunları olmaktan mutlu ve gururluyuz” dedi.

 

Araştırmacı Yazar Ali Taşpınar konuşmasında; İpsiz Recep Reis’in hayatından önemli noktalara değinerek,” İpsiz Recep’i ölümünün 89. Yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz. İpsiz Recep hiç kimseden emir almadan tamamen kendi kararıyla harekete geçmek suretiyle, ne Rumlara nede Ermenilere baskın yapıp onları öldürme gibi bir harekette bulunmadan tamamen insanlarımızı korumak için arkadaşlarıyla birlikte harekete geçmiştir” dedi.

 

Konuşmaların ardından program Belediye Meclis Başkanı Sultan Yılmaz’ın Araştırmacı Yazar Ali Taşpınar’a katkı ve desteklerinden ötürü Plaket takdimi ve Dua ile sona erdirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler