Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer Epilasyon Tedavisi
Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkı DUMAN

Lazer epilasyon tedavisi, nitelikli, tecrübeli bir uygulayıcı tarafından gerçekleştirildiğinde genellikle güvenli bir prosedürdür. Lazer epilasyon tedavisi ile ilişkili riskler olsa da ve yan etkiler ortaya çıkabilir. Karşılaşabileceğiniz çeşitli yan etkileri vardır. Herhangi bir yan etki pratisyenize bildirilmelidir.

Lazer Epilasyonun Normal Yan Etkileri

 • Tedaviden sonra bazı küçük yan etkilere maruz kalmanız normaldir. Bunlar arasında şunlar olabilir:
 • Tedavi edilen folliküllerin ağzının etrafında yaklaşık üç gün şişirilir
 • Ağrı, karınkanlık veya uyuşma
 • Muamele edilen alanda kaşıntı
 • Tedavi sonrası yaklaşık üç gün boyunca tedavi edilen alanda kızarıklık

Tedavi görülen alanda kızarıklık çok yaygındır ve lazerle epilasyon tedavisi gören çoğu insan tarafından görülür. Lazer maruziyeti cildin derisinde yaralanmalara neden olabilir ve bunun üstündeki tabakaların kırmızılaşmasına neden olur. Bu yan etki, tedaviden sonra alanı soğutmak suretiyle azaltılabilir. Muş lazer epilasyon hizmetinde bu hizmetin ayrıntılarını görebilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Geçici Yan Etkileri

Geçici yan etkiler görünebilir ve daha sonra kısa bir süre sonra kaybolur. Bu tür yan etkiler için olağan zaman çizelgesi, günlerden haftaya, en çok ayda değişir. Yan etkiler gibi karşılaşabilirsiniz:

 • Tedaviden sonra alanın kızarması
 • Tedavi alanının şişmesi

Muamele edilen alanda ciltte kabarcıklanma. Bunun nedeni, cilt tipinize göre daha yüksek bir lazer frekansı kullanılması olabilir. Modern soğutma cihazları bu olaya girme riskini azaltmıştır.

Hypo-pigmentasyon. Bu, daha çok tedaviye ve daha koyu cilt tiplerine sahip olanlarda görülür. Çoğu durumda geçicitir. Rize lazer epilasyon merkezlerinde bu konular anlatılmıştır.

Lazer Epilasyonun Ciddi Yan Etkileri

Yaşadığınız daha ciddi yan etkiler vardır. Bunların normal ve geçici yan etkilerden çok daha fazla etkisi vardır ve doğru şekilde tedavi edilmezlerse ciddi sorunlara neden olabilirler. Bu tür yan etkiler şunları içerir:

Skarlasma

Geçmişe yara izi koymak, izlerin çirkin olabileceği için en kötü yan etkilerden biri olmuştur. Yara izinin başlıca nedeni lazerin kendisidir. Tedaviden sonraki bir enfeksiyon da skar dokusunun oluşumuna neden olabilir. Darbeli lazer epilasyon sistemleri, tedaviden sonra yara izi alma riskini en aza indirebilir.

Hiper-pigmentasyon

Hiper-pigmentasyon cildin koyulaşmasıdır. Bunun nedeni cildin pigment üretiminde ve birikiminde artış olmasıdır. Tabaklanmış veya koyu cildiniz varsa bunu geliştirebilirsiniz. Etkiler genelde geçici olabilir ve ağartma maddeleri ile tedavi edilebilir.

 

Burns

İşlem görmüş derideki yanıklar ciddi bir yan etki olabilir, ancak nadiren ender görülür. Bunlar uygun yara pansuman ve bakım sonrası tedavi edilebilir.

Lazere bağlı göz yaralanmaları

Lazer nedeniyle göz yaralanmaları meydana gelebilir. Her türlü lazer tedavisinde göz güvenliği şarttır. Lazer dalga boyu için uygun gözlük, doğrudan veya dolaylı lazer temasından kaynaklanan göz yaralanmalarını önleyecektir. Balıkesir lazer epilasyon merkezlerinde hizmetin devamını görebilirsiniz.

Yaraların enfeksiyonu

Yaraların enfeksiyonları yalnızca cildin epidermisi hasar gördüğünde oluşur. Bakteriler, virüsler ve mantarlar enfeksiyona neden olabilir. Enfeksiyona yakalanma riskini en aza indirgemek için tedaviden sonra antibiyotik ve antiviral kremler kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyonun Nadir Nezle Etkileri

Bazı nadir yan etkiler de yaşayabilirsiniz. Bunlar çok nadir fakat dikkate alınmalıdır. Bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Muamele gören alanlarda zedelenme
 • enfeksiyon
 • domuz vebası
 • kabuklanma

Purpura deriye kanıyor ve deride kırmızı / mor döküntü gibi görünüyor. Bir kan damarı duvarına hasar neden olabilir. Genellikle geçici, 3-5 gün sürer. Bunu fark ederseniz bunu doktorunuza veya doktorunuza bildirmelisiniz.

Kabuklanma bazı lazer türleri ile tedavi sonrası ortaya çıkabilir. Bu genellikle bir bölgenin aşırı tedavisinden kaynaklanır. Bu postoperatif bakım ile tedavi edilebilir ve bir aleksandrit veya uzun pulsed yakut lazeri kullanılmışsa önerilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı