Rize'de ödüllü kitap okuma yarışması yapıldı

Rize'de 2 bin 50 öğrencinin katıldığı ödüllü kitap okuma yarışması gerçekleştirildi.

Rize'de ödüllü kitap okuma yarışması yapıldı
Rize'de ödüllü kitap okuma yarışması yapıldı Ali KALENDER

Rize Eğitim-Bir-Sen 1’No’lu Şubesi tarafından düzenlenen “Zihnen ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Ödüllü Kitap Okuma” yarışması sınavı 10 ilçe ve il merkezinde 3 okulda yapıldı. Yarışmaya 2 bin 50 öğrenci katılarak 130  öğretmen sınavlarda  görev aldı.

Rize Eğitim-Bir-Sen 1’No’lu Şubesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Medeniyetimizin yeniden inşaa ve ihyasında genç nesillerin erdemli ve iyi ahlak sahibi bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sunmak ve okuyan, öğrenen ve ilmiyle amel eden bir nesil yetiştirmek için İl genelinde aynı anda gerçekleştirdiğimiz yarışma neticesinde her üç kategoride 1.‘ye Cumhuriyet Altını, 2.’ye Yarım Altın ve 3.’ye Çeyrek Altın ödül olarak verilecektir. Ayrıca her üç kategoride ilk 18’e giren toplamda 53 öğrencimize Sponsorlarımız olan Rize Belediyesi, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaykur Genel Müdürlüğü, Sanayi ve Ticaret Odası ve Rize Ticaret Borsası katkılarıyla bisiklet hediye edilecektir. Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş ilk 53’e girenlere yarışmanın amacına uygun olarak kitap armağan edecektir." denildi.

Sınav sonuçlarının rize.egitimbirsen.org.tr  adresinde yayınlandığının ifade edildiği yarışmanın ödül töreni, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 15.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilecek.

ödüllü kitap okuma yarışması Rize
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
Avukat Ümit Peçe Rize Barosu Başkanlığına aday oldu
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
GAZİLER HAFTASI RİZE’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI