Rize'de uyuşturucu satıcılarına darbe üstüne darbe

Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;

Rize'de uyuşturucu satıcılarına darbe üstüne darbe
Rize'de uyuşturucu satıcılarına darbe üstüne darbe Ali KALENDER

Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;

Güneysu ilçemizde 155 Polis İmdat Hattına A.H.Y. isimli şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde yapılan ihbarlar doğrultusunda Güneysu Merkez Mahallesinde bulunan bir sokak üzerinde yakalanan A.H.Y.’nin yapılan üst aramasında üzerinde 22 adet farklı renklerde ECSTASY hap bulunurken, ardından yapılan detaylı üst aramasında ise iç çamaşırına gizlenmiş vaziyette 30 adet uyuşturucu hap daha bulundu. Üzerinden toplam 52 uyuşturucu hap çıkan A.H.Y. cezaevine gönderildi.

Pazar ilçesi İkiztepe mahallesinde uyuşturucu madde ticareti yapılacağı yönünde 155 Polis İmdat Hattına yapılan ihbar doğrultusunda yapılan operasyonda 42 plakalı bir araçtan inen şahsın 53 plakalı bir araca doğru giderek elinde bulunan kağıda sarılı bir şeyleri araç içerisinde bulunan kişilere verdiği tespit edilmiş ve görevliler, bahse konu araç ve şahısları kontrol etmek üzere harekete geçmiştir.

Yapılan kontrollerde iki adet ruhsatsız tabanca, şarjörleri ve şarjörlere takılı vaziyette toplam 8 adet fişek ve toplamda 11 gr esrar maddesi ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak her iki araçta bulunan H.A., G.K., Y.Ş., Y.E.K., O.K., Özbekistan vatandaşı D.M. ve Rusya pasaportuna sahip O.K. isimli şahıslar göz altına alınarak gerekli adli işlemler yapılmıştır.

Ayrıca yapılan kontrollerde Kalkandere ilçemizde 1 adet, Alipaşa uygulama noktasında 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş ve gerekli adli işlemler yapıılmıştır.

Rize Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelemiz etkin ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ