Tokat Lazer Epilasyon ve Nevşehir Lazer Epilasyon Merkezleri

Tokat Lazer Epilasyon ve Nevşehir Lazer Epilasyon Merkezleri
Tokat Lazer Epilasyon ve Nevşehir Lazer Epilasyon Merkezleri Hakkı DUMAN

Lazerle epilasyon, istenmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın popüler bir yoludur; oldukça ama pratik olarak kalıcı değildir. Prosedür saç köklerine zarar vermek için yoğun bir ışık demeti kullanır, saç büyümesini durdurur veya büyük ölçüde en aza indirir. Bu güçlü teknoloji oldukça etkileyici ve uzun süreli sonuçlar sağlar, ancak aynı zamanda bir sorun varsa küçük bir ustura tırmalamaktan daha kötü bir şeyle karşılaşabilirsiniz – eğer yanlış yapılırsa prosedür bozulabilir yanıklara neden olabilir ve sürekli Yaralar

Lazerli epilasyon sunan bir spa veya salon bulmak kolay olsa da, tedaviyi yapan kişinin mutlaka nitelikli veya lisanslı olması gerekmez. Aslında, lazer epilasyon sağlayıcıları için lisans gereklilikleri her eyaletin takdirindedir ve bazı eyaletlerin hiçbir şartı yoktur. Örneğin, estetik uzmanlarından spa sahiplerine kadar tedavi için hemen herkese gidebileceğiniz Virginia’da doğrudur. Bu nedenle Virginia Delegesi Mark Keam, prosedürünü kimin yapabileceğini ve yapamayacağına ilişkin zorlu düzenlemeler yapmak için bir yasa tasarısını geçmeye çalışıyor. Keçi, berbat bir oturum sırasında sırtı kötü yanmış olan bir adamın davasını gerekçe göstererek, NBC’ye 12, “Tasarımı lazer saç bakımı sağlayan herkesin – bir doktor, hemşire, hekim asistanı veya eğitimli birinin – Bu sağlık uzmanlarından birinin gözetiminde. ” (Eyaletinizdeki düzenlemeleri öğrenmek için Devlet Tıp Faturaları Federasyonu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.) Tokat lazer epilasyon hizmetini alarak daha üstün avantajlara sahip olabilirsiniz.

İlgili: Lazerli Tüylerin Kaldırılmasını Sağladım ve Hiçbir Zaman Tıraş Makinesi’ne Geri Döneceğim

Sertifikalı olduğunu iddia eden birçok teknisyen, kozmetoloji alanında sadece bir geçmişi var, sertifikalı klinik elektrolog uzmanı Berenice S. Rothenberg, SELF’e bildiriyor. “Bir kozmetoloji lisansı yalnızca saçın kimyası hakkında size öğretecektir – nasıl büyür” diyor. Güvenliği sağlamak için gereken pratik bilgi ve tecrübeyi vermez.

Rothenberg gibi ulusal çapta sertifikalı profesyoneller, lazer saç prosedürlerini gerçekleştirmek için lisans almadan önce kapsamlı bir eğitimden geçer. Bazı eyaletlerde, lazer epilasyonun bir doktor tarafından yapılması talep edilmekle birlikte, bunun bile tecrübenin önemi ele alınmamaktadır. Dermatolog Marina Peredo, M.D., SELF’e “Lazer tedavisi tıp fakültesinde öğretilmediğinden, lazer tedavisi gören doktorların da eğitim ve sertifikaya ihtiyacı var” diyor.

Rothenberg, teknisyenlerin her istemci için doğru makineyi seçmek için farklı cilt tipleri ve saç büyüme modelleri hakkında geniş bir anlayışa sahip olmalarını gerektiğini vurguluyor. Peredo, “Epilasyon için kullanılabilecek çok çeşitli lazerler var” dedi. “FDA onaylı değil.” Ve bazıları belirli cilt ve saç türleri için diğerlerinden daha iyidir. Örneğin, geleneksel Aleksandrite makineleri hafif tenli ve koyu saçlı insanlarda harika çalışıyor ancak daha koyu cilt tonlarında daha az etkili ve hiperpigmentasyona veya yanmaya neden olma ihtimali daha yüksek. Bunun nedeni, lazerin açık ten üzerinde daha iyi duran koyu kıl follikülleri hedefleyerek çalışmasıdır. Nd: Yag makinesi hafif ciltteki ışık saçlarını veya koyu renkli ciltteki koyu renkli tüyleri daha iyi algılamak için tasarlanmıştır. Lazerle tüy giderme hakkında düşünüyorsanız, tesisinizden kullandıkları makinenin adını öğrenin ve FDA web sitesinde 510 (k) veritabanında görünün. Nevşehir lazer epilasyon hizmeti ile sınırları zorlayın!

İlgili: Lazer Epilasyon Teyana Taylor’un Cilt Bakımı Sırrı mı

Rothenberg, menstrüel sikluslar, stres ve her saçın uzunluğu gibi lazer tedavilerinin başarısını etkileyen başka faktörlerin bulunduğunu belirtti. Bu nedenle, insanlara, müşterilerin bireysel ihtiyaçlarına göre terzi tedavisi için beceri ve tecrübeye sahip sertifikalı bir teknisyen bulması önemlidir.

Onaylı profesyonelleri olan bir kuruluş aramaya dikkat edin. Dermatologunuza, tedaviyi yapmaya nitelikli olup olmadığını veya kimseyi tedavi ettirebileceğini de isteyebilirsiniz. Nereye giderseniz gidin, teknisyenin cildiniz ve saç tipiniz sizinle aynı olan kadınlarla çalışıp çalışmadığını öğrenmek için herhangi bir işlem yapmadan önce soru sorun. Son bir tavsiye: Dr.Peredo, Groupon anlaşmalarından uzak durmasını öneriyor. Fiyat gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen, o halde riske mi neden?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı