RİZELİ GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VEFA

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen asker, polis ve sivillere hitaben yazılmak üzere düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" isimli mektup yarışmasına Rizeli Gençlerden 4816 Adet Mektup ile katılım sağlandı.

 RİZELİ GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VEFA
 RİZELİ GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VEFA Ali KALENDER

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK yaptığı açıklamada “15 Temmuz gecesi ülkeyi bir kaos ortamına sürüklemek, milletin egemenliğini elinden almak ve iradesini gasp etmek için kalkışılan, hain darbe teşebbüsü canını millet için feda, bedenini de siper eden şehitler ve gaziler sayesinde bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz İkinci istiklal mücadelesidir. Darbe teşebbüsünde gençlik üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmiştir.15 Temmuz Milli Mücadelesini hafızalarda diri tutmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" başlığı altında bir yarışma düzenlemiş olup yarışmaya Rizeli Gençlerimiz büyük ilgi göstermiş ve şehitlerimize vefasını 4816 mektup ile katılım sağlamışlardır. Vefa duygularını kaleme alan Gençlerimizle gurur duyuyorum.” Dedi

Rize li Gençler tarafından yazılan 4816 Adet mektup yarışma komisyonunun tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonunda kategorilerinde ilk 3 sırayı alan mektupları kaleme alan gençlere Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ve Gençlik Merkezi Müdürü Yasin ÇAKMAKÇI tarafından günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

Değerlendirme sonunda ilk 3 dereceye giren mektuplar Türkiye genelinde yapılacak değerlendirme için Gençlik ve Spor Bakanlığını gönderildi.

Haber: Çiğdem Çavuşoğlu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Fetullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm Hafız Kardeşlerimizin Dünya Hafızlar Günü Kutlu Olsun
Tüm Hafız Kardeşlerimizin Dünya Hafızlar Günü Kutlu Olsun
Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı
Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı