Erbakan Hoca'nın şaşırtan kerâmeti

Bu dünyadan göç ettiğinde, "Malıyla, canıyla cihad eden bir mücahid" olarak anılmak isteyen Milli Görüş'ün merhum lideri Necmeddin Erbakan Hoca'nın Kahramanmaraş'a yaptırdığı Türkiye'nin en büyük 3.Camii olarak bilinen Abdulhamid Han Camii ve oraya atanan imam ile ilgili kerameti, merhum Erbakan'ın manevi büyüklüğünü gözler önüne seriyor...

Erbakan Hoca'nın şaşırtan kerâmeti
Erbakan Hoca'nın şaşırtan kerâmeti Ali KALENDER

Kahramanmaraş'ın şehir merkezine hakim bir tepe olan Mercimektepe'ye gece kulübü ve meyhanelerin yapılacağını öğrenen Necmeddin Erbakan derhal harekete geçer ve bu yüksek tepeye bir Cami inşaatı başlatır. 

Kısmen ibadete açılan Cami'nin İmamı bir süre sonra emekli olunca görevi bırakmak ister ve Erbakan Hoca'ya da danışmak için haber gönderir.

Necmeddin Erbakan'dan cevap gelmesini bekleyen İmam bir gece şu rüyayı görür, Rüyasında Necmeddin Erbakan kendisine; "Evladım Cami'deki görevine devam et, şu yemeği de yeme." der. İmam defalarca hangi yemek diye sorsa da Erbakan sadece "Şu yemek" diye cevap verir. 

İmam uyanır ve günlük hayatına devam eder. Aradan bir kaç gün geçer İmam davetli olduğu bir düğüne gider. Düğünde herkes yemek yerken imamın aklına gördüğü o rüya gelir ve o gün orda yemek yemez. 

Peki sonra ne mi olur, o düğünde yenen yemekten 170 kişi zehirlenerek hastanelik olur.

Olayın hikmetini açık açık gören İmam Erbakan'dan cevap gelip gelmediğini öğrenmek için sıkıla sıkıla Parti İl Teşkilatı'na gider ve Necmeddin Erbakan'dan cevap geldiğini öğrenir. 

Cevap aynen şöyledir; "Biz ona gerekeni söyledik"

yeni akit

Necmeddin erbakan abdulhamit han camii şanlı urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı