Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları

Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları Rize'de başladı Rize'nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları başladı.

Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları
Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları Ali KALENDER

Vali Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafting Parkuru'nda düzenlenen organizasyonda erkekler ve kadınlarda yıldız, genç ve büyükler kategorisinde 76 sporcu mücadele ederken, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kabakçı, Türkiye Kupası'nın ilk etabını Ardeşen'de başlattıklarını belirterek "Şimdiye kadar 25-30 arasında bir sporcu katılımı oluyordu. İlk kez yoğun bir katılımla bu yarışları gerçekleştiriyoruz. İlk defa yıldızlar kategorisinde de yarışlarımız başlatmış bulunuyoruz. Hedefimiz, 2020 Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştirmek" dedi.
Kabakçı, yağmurun etkisiyle sporcuların parkurda biraz zorlandığını ifade ederek "Parkurumuz daha da güzel olacak. Uluslararası federasyon yetkililerini davet edeceğiz. Parkuru geliştirip, burada uluslararası yarışmalar yapmak istiyoruz. Bunun için de gerekli çalışmalara başladık. Rize hem durgun hem de akarsu açısından önemli bir ilimiz" diye konuştu.
Bu arada, yarışma sırasında slalomdan düşen bazı sporcular görevlilerin uzattıkları halat yardımıyla kıyıya çıkarıldı.
Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları yarın sona erecek.

Kano yarışaları Vali Recep Yazicioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI
ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI
ÖDÜLLÜ ŞAİR SATGUN’UN “ŞELALELER” ŞİİR KİTABI ÇOK BEĞENİLDİ
ÖDÜLLÜ ŞAİR SATGUN’UN “ŞELALELER” ŞİİR KİTABI ÇOK BEĞENİLDİ