ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK, CEP TELEFONLARI VE BAZ

ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK, CEP TELEFONLARI VE BAZ İSTASYONLARI ETKİLERİ KONULU SEMİNER… Elektromanyetik Kirlilik, Cep Telefonları ve Baz İstasyonları Etkileri konulu seminer, Rize Belediyesi Meclis salonunda yapıldı. Seminer, RTEÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Burak Tüysüz, tarafından verildi.

ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK, CEP TELEFONLARI VE BAZ
ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK, CEP TELEFONLARI VE BAZ Ali KALENDER

Bilimsel ve teknolojik devrimin bir sonucu olarak ve sağladıkları yaşam kolaylıkları nedeniyle yaşantımızda kalıcı yer edinen elektrikli cihazlar ve haberleşme araçları faydaları yanında zararlı etkilere de sahiptir. Bütün bu cihazlar elektromanyetik kirlilik kaynağıdır ve bu kirlilik artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Elektromanyetik kirliliğin gözle görülemeyişi, etkisinin çoğu zaman doğrudan hissedilemeyişi ve sağlık etkilerinin uzun zaman dilimi içerisinde görülmesi gibi nedenler bu yeni tür kirliliğin insanlar tarafından yeterince önemsenmemesine yol açmaktadır.

Seminerde Elektro manyetik kirliliğin olası etkileri, korunmak için neler yapılması gerektiği limit değerler ve bu değerlere uyuluyormu Rize’de bulunan baz istasyonları belediyemizin ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemiz ile yapılan protokol sonucu elde edilen ölçüm sonuçları ve belediyemizin vatandaşa bu konuda verdiği hizmet lerden bahsedildi.

Heryıl düzenli olarak yapılan bu ölçümlerin yanı sıra, Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda da RTEÜ ve Belediyenin yetkilileri tarafından ölçümler alınmaya devam edileceği bilgisi verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
8 katlı bina çatlamalar yüzünden tahliye edildi
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 22'si tamamlandı