İstanbul Ramazanda Bir Başka Güzel

Bağcılar Belediyesi ile ilçede hizmet veren hemşehri dernekleri, Ramazan etkinlik alanında yöresel yiyeceklerden oluşan sahur sofrası kurdu.

İstanbul Ramazanda Bir Başka Güzel
İstanbul Ramazanda Bir Başka Güzel Ali KALENDER

İlçe sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği sahur programında birlik, dayanışma ve kardeşlik mesajı verildi. 
Bağcılar Belediyesi ile ilçede hizmet veren hemşehri derneklerinin ortaklaşa düzenlediği sahur programında aynı sofrayı paylaşan ilçe sakinleri, ülkenin birlik ve beraberliği için dua ettiler. Sahur programı sırasında masaları ziyaret eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, davetlilerle sohbet ederek, ikram edilen organik yöresel yiyeceklerden tattı. 
Program öncesi bir konuşma yapan Başkan Çağırıcı, Bağcılar ailesi olarak Ramazan ayını en güzel şekilde yaşamaya çalıştıklarını ifade etti. Ramazan ayının bereketiyle geldiğinin altını çizen Çağırıcı, dernek ve federasyon temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür etti. Çağırıcı, güzel başlayan Ramazan ayının sonunda bayrama huzur içerisinde kavuşma temennisinde bulundu. İslam coğrafyasında yaşanan çatışmalar ve terör olaylarına da dikkat çeken Çağırıcı, “Mübarek Ramazan ayında bu belalardan kurtulmak için yüce Allah’a (c.c.) birlikte dua edelim” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZİN RENKLERİ İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR”
AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise, Ramazan ayının paylaşma duygularının yoğunlaştığı bir ay olduğunu ifade etti. Öztürk, “Ramazan gönül dünyamızda anlam buluyor. 22 mahallede kurulan iftar sofralarında buluşan Bağcılarlılar yeni komşuluklara kapı aralıyor. Ülkemizin güzel renkleri aynı ortamda buluşuyor” şeklinde konuştu.
Sahur programında davetlilere Ramazan etkinlik alanında hizmet veren hemşehri dernekleri tarafından yöresel çörek, çökelek, tereyağı, peynir, yumurta, reçel, kaymak ve bal gibi kahvaltılık yiyeceklerden ikram edildi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra başkan yardımcıları, mahalle muhtarları ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

 

ramazan istanbul sahur sahur sofrası bağcılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı